Jak vybrat ten správný toner a ušetřit?

Toner

Tiskárna už hlásí na poplach. Červeně svítící indikátory oznamují, že toner je prázdný, a vám tak nezbývá nic jiného, než jej vyměnit za nový. Chcete-li snížit náklady na provoz tiskárny a současně tisknout kvalitně a co nejdéle, nový toner vybírejte s rozvahou. Poznejte rozdíl mezi originálními, alternativními a recyklovanými tonery a nové kazety vybírejte také podle množství obsaženého prášku.

Jak vybrat ten správný tonerChcete ušetřit a přitom mít kvalitní tisk? Vsaďte na TOREX.

Originální toner je sázkou na jistotu, ale není nejlevnější

Pokud vám došla stávající náplň laserové tiskárny a vy si s výběrem nové nechcete příliš lámat hlavu, vsaďte na originální tonery. Pochází přímo z dílny výrobce, vynikají vysokou kvalitou provedení a samozřejmě garantují kompatibilitu s vaším zařízením.

Originální tonery HP, Xerox, Canon a dalších značek jsou dodávány přímo pod vlastní značkou, jejich hlavní nevýhodou je ale vysoká cena. Kromě kvality totiž do jisté míry platíte i za značku. Vyšší pořizovací náklady nutně znamenají i dražší tisk, který se zejména při tisku ve větších objemech brzy projeví.

Alternativní tonery jsou kvalitní, neplatí to ale pro všechny

Pokud chcete tisknout kvalitě, ale ve srovnání s originálními tonery levněji, sáhněte po alternativních tonerech. Problém je v tom, že na trhu seženete alternativní tonery od mnoha výrobců, které se liší cenou, ale také jakostí, kvalitou použitých materiálů a dílenského zpracování i kompatibilitou. U některých velmi levných alternativních tonerů se stává, že po výměně vůbec nefungují – buď jsou vadné, nebo s tiskárnou zkrátka nekomunikují, což je častější.

Doporučujeme vám vybírat mezi českými ověřenými výrobci a dodavateli alternativních kazet, kteří své výrobky testují a v případě jakýchkoliv problémů zajistí okamžité řešení. Příkladem precizních alternativních kazet, které jsou stoprocentně srovnatelné s originálem, jsou tonery TOREX, což potvrzuje řada spokojených firem i domácností.

Recyklované tonery šetří životní prostředí

Na trhu seženete i recyklované kazety do laserových tiskáren. Jedná se o originální či zmiňované TOREX tonery, které jsou po vypotřebování vyčištěny a opět naplněny práškem. Recyklací tonerů se výrazně šetří životní prostředí, protože se dále zužitkují, místo aby se jen vyhodily do popelnice. Některé firmy dokonce nabízí i výkup prázdných tonerů, díky kterému se vaše náklady na tisk ještě sníží.

Tonery mohou obsahovat různé množství prášku

Pokud budete vybírat nový toner, dejte si pozor také na to, že v mnoha případech existují varianty s různým množstvím obsaženého prášku. Na obalu každého toneru by mělo být napsané, kolik stran při 5% pokrytí stránky vytisknete. Tonery HP a dalších značek mohou být dostupné například v provedení pro tisk 5 000 stran i 10 000 stran. Při nákupu většího balení zpravidla ušetříte. Pokud víte, že větší množství barvy využijete, dejte přednost této variantě.

Pokud chcete vybrat cenově dostupný a kvalitní toner, zorientujte se v nabídce na trhu. Jestli se rozhodnete pro originální, alternativní, nebo recyklované tonery, už necháme na vás.

Zdroj fotografií: Depositphotos.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.