Jak vám mobilní bankovnictví může usnadnit život?

Aplikace se staly běžným nástrojem každodenního života. Stejně tak placení účtů a spravování vlastních financí. Proto není divu, že vznikly bankovní aplikace, které vám toto všechno usnadňují. K tomu využíváme mobilní bankovnictví, ke kterému se jednoduše připojíme prostřednictvím svého chytrého telefonu. Co všechno ale tyto aplikace umí a proč by mohly usnadnit život také vám?

Jaké funkce můžete využívat?

K využití internetového bankovnictví potřebujete dvě věci: chytrý mobilní telefon a internetové připojení. Mobilní bankovnictví přitom neznamená už jen posílat platby či si kontrolovat stav na účtu. Technologie jdou rychle dopředu a i když je mobilní bankovnictví na českém trhu teprve osmý rok (první mobilní bankovnictví nabídla Fio banka svým klientům v roce 2011), už umí zázračné věci.

Platby s pomocí QR kódu

Posílat platbu znamená vyplňovat řadu číselných kombinací – číslo účtu příjemce, variabilní symbol, kód banky, částku atd. Proto se občas může stát, že se uklepnete a napíšete jiné číslo než jste měli. Tento problém řeší QR kódy – do chytrého telefonu stačí neskenovat QR kód, všechny potřebné údaje se vám načtou sami.

Šablony pro rychlé placení

Šablony pro rychlé placení využijete u opakovaných plateb. Může se jednat například o platby u vašeho oblíbeného obchodníka, které nejsou pravidelné ani nemají stejnou částku, ale číslo účtu je stejné (měnit musíte jen variabilní symbol). Šablony můžete využít v případě trvalých plateb.

Informování o příchozích/odchozích platbách

Tak už máte výplatu na účtu? I když víte, že vám má platba přijít, nevíte určitě, jestli už je na účet připsána. Moderní bankovní aplikace nabízejí informování o příchozích i odchozích platbách prostřednictvím push notifikací (tedy upozornění, které se zobrazí na obrazovce telefonu). Nemusíte tak otevírat aplikaci samotnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *