Hotel Mlýn Karlštejn

Jak uspořádat teambuilding, aby nebyl zbytečný?

Teambuilding označuje aktivity, které vedou ke zlepšení společenských vztahů mezi spolupracovníky. Cílem akce by mělo být řešení problémů v rámci týmu, zvyšování důvěry mezi členy, efektivnější spolupráce a společný tah na branku. V praxi je bohužel většina akcí na hony vzdálená původnímu konceptu. Podle nedávných průzkumů o efektivitě společných aktivit pochybuje nadpoloviční většina zaměstnanců. Co byste měli udělat proto, aby váš teambuilding splnil účel?

Posilování týmového ducha musí mít smysl

Teambuilding pro firmy nemá jednotný koncept. V praxi může mít podobu společného odpoledne, nebo několikadenního výjezdu pod vedením odborníků. K častým prostředkům, které se při posilování týmového ducha využívají, patří aktivity a hry vyžadující spolupráci všech zúčastněných. Ti však často na takové činnosti pohlíží jako na dětské hry a nevidí v nich smysl. V případě fyzicky náročnějších úkonů může být veškerá snaha o utužení vztahů kontraproduktivní, protože se méně zdatní zaměstnanci cítí zahanbeni.

Hotel Mlýn KarlštejnJak si tedy při plánování teambuildingového víkendu počínat? Prvním krokem by měla být analýza skutečných problémů v jádru firmy. Poté nastolení konkrétních cílů a vypracování optimálního programu. V tomto směru vám přijde vhod pomoc od profesionálů, kteří mají s pořádáním akcí tohoto typu mnohaleté zkušenosti.

Vyberte příhodné místo

Významným faktorem je i místo konání. Ideální je takový hotel pro firemní akce, který účastníkům nabídne příjemné prostředí. Na pomyslném žebříčku popularity vévodí ubytovací zařízení v bezprostřední blízkosti přírody. Například ubytování v hotelu Karlštejn v chráněné krajinné oblasti Český kras, a to jen 25 kilometrů od Prahy.

Hotel Mlýn Karlštejn

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn disponuje restaurací, konferenčními prostory, relaxačním centrem a velkým ostrovem s altánkem, grilem a party stanem. Pro konání teambuildingových akcí je jako stvořený.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *