Jak ušetřit při nakupování

ecommerce

Nakupování základních zásob může být nákladné, zejména v případě, že musíte krmit několik hladových krků. Zde je jedenáct tipů, po kterých sáhnete, abyste ušetřili peníze při příštím nákupu základních zásob. 

Za normálních podmínek utratíme za potraviny běžně 110 tisíc ročně, tedy zpravidla 8000 Kč měsíčně, vyplývá z nejnovějších informací o investicích. A protože je coronavirus neustále rozšířený a ceny uměle navýšené (a vláda s tím nehodlá nic dělat), tato částka pořád stoupá. 

Od začátku šíření viru v únoru vzrostly ceny základních potravin, jako je maso a vejce, nejrychleji za posledních deset let. Částka, kterou utratíte za potraviny, samozřejmě závisí na tom, kde nakupujete, co kupujete a kolik osob je ve vaší domácnosti. Ale v každém případě existují jednoduché kroky, kterými ušetříte peníze – ať už jde o používání správného druhu plateb nebo o vystřihování kupónů.

Platba kartou s odměnami za nákup potravin

Použití správného způsobu platby u pokladny vám může pomoci získat odměny, které lze využít kompenzace. Získávání odměn za nákupy je opravdu jednoduché. Každopádně tímto způsobem lze ušetřit hned v několika obchodech (kamenných i na e-shopech). Platbu můžete provést svou kartou nebo mobilním telefonem. 

Nasbírané odměny se vám vyplatí na konci měsíce nebo budete mít k dispozici slevy z kuponů nebo dostanete dárek!

Zaregistrujte se do věrnostního programu

Většina obchodů se základními potřebami nabízí programy oddanosti, ke kterým se lze připojit zdarma. Hned po registraci budete moci využívat slevy pouze pro členy, které se přirozeně odečtou při placení – bez nutnosti sbírat kupony.

Nebo hledejte a vystříhávejte kupony

Poté, co jste se přihlásili a stali se členy svého oblíbeného obchodu se základními potřebami, maximalizujte své rezervy vystřižením kupónů pro další slevy. Vyhledejte si poštou oběžník pro každý týden a projděte si stránky, kde najdete výhodné nabídky, na kterých vám záleží. Vystřihněte všechny kupony a ušetřete je pro další nákup základních potřeb. V současné době navíc existují počítačové alternativy, které jsou stejně jednoduché na použití. 

Stáhněte si univerzální aplikaci svého oblíbeného obchodu se základními potřebami, prohlédněte si dostupné slevy a stisknutím tlačítka si kupony uložte na svou digitální věrnostní kartu. Na pokladně v obchodě se slevy přirozeně připojí. Nebo se podívejte třeba na Kuponer.czKuponer.cz, kde najdete potřebné slevy!

Vstupte do velkoobchodního klubu

Diskontní kluby, jako je Tesco, vám mohou pomoci nashromáždit investiční prostředky na nákupy ve velkém. V případě, že máte velkou rodinu, může být členství ve slevovém klubu skvělým nápadem. Nezapomeňte však, že hromadný nákup není pro každého, protože utratíte více peněz, a to i přesto, že šetříte. V rámci členství v Tesco budete pravidelně dostávat různé slevové kartičky na určité produkty nebo celý nákup. V tescu máte i možnost si pořídit levnější oblečení, jako je mikiny na zipmikiny na zip.

Jděte do toho se seznamem a držte se ho

Pokud jdete do obchodu s potravinami bez seznamu, může se snadno stát, že si vezmete věci, které nepotřebujete. A i když máte seznam, může být obtížné se jím řídit v případě, že s sebou vezmete děti a nebo nakupujete se zcela prázdným žaludkem. Až příště půjdete do obchodu se základními potřebami, ujistěte se, že máte seznam a dodržujte ho, abyste nakonec nezvýšili svůj celkový výdaj. Kromě toho budete muset zvážit, zda se pro začátek najíst nebo raději nechat děti v domácnosti, abyste se vyhnuli zbytečným příplatkům.

Koupit zásoby ve výprodeji

Ve všeobecných obchodech neustále probíhají různé týdenní nebo víkendové akce, které vám pomohou ušetřit na všem od základních potravin, jako jsou mléčné výrobky a vejce, až po dezerty, jako je zmrzlina a lahůdky. Zvažte nákup věcí ve výprodejích, kdykoli je to možné, zejména pokud jsou náklady neustále vyšší. Věci v akci jsou pravidelně vystaveny na nepřehlédnutelných místech v celém obchodě, například u vchodu a na konci uliček nebo uprostřed obchodu s vyznačením akce!

Vyhněte se baleným produktům

Zatímco nákup předem nakrájené zeleniny nebo předem nastrouhaného sýra vám může ušetřit čas při vaření, obchody si často za tento komfort účtují více. Abyste ušetřili peníze, vybírejte si celé věci, jako je nová nebo mražená zelenina a kusový sýr. 

Neustále porovnávejte ceny v jednotlivých obchodech

Pokud bydlíte v blízkosti různých obchodů se základními potřebami, zvažte nákup v několika z nich a porovnejte náklady. Dozvíte se, který obchod má věci, které byste chtěli, za nižší cenu, a zároveň se podíváte na nabídky, které dále nabízejí. V případě, že vám to nebude činit potíže, budete muset nakupovat základní potřeby ve dvou obchodech, abyste optimalizovali rezervní prostředky. Ceny za oblečení si lehce porovnáte na srovnání cen oblečenísrovnání cen oblečení.

Kupujte neznačkové zboží

Ve všech obchodech jsou drahé věci, které nesou názvem známé značky. A jsou umisťovány hned do úrovni očí, což vás může svádět k tomu, abyste za drahé věci utratili více peněz. Pokud se však podíváte na úpatí regálů, pravidelně objevíte nespecifické značky, které jsou levnější a pravidelně chutnají stejně skvěle. Až půjdete příště nakupovat, rozhodněte se pro nespecifickou značku, abyste ušetřili peníze.

Vezměte si na nákup vlastní tašku

Pokud si do obchodu přinesete opakovaně použitelné nákupní tašky, často tak ušetříte až 60 korun. Dnes jsou tašky vyráběny z látek, které jsou pratelné a dají se snadno opravit. Už naše babičky chodili do obchodu s jednou taškou po několik let, pojďme v jejich stopách!

Použití aplikace pro slevy

Existuje celá řada slevových aplikací, které vám za nákup zboží vrátí peníze. Do jedné z těchto zpráv se zaregistrujete bez poplatku, abyste ušetřili další peníze navíc k věrnostním výhodám a odměnám na kreditních kartách. V závislosti na aplikaci budete muset být připojena věrnostní karta nebo poskytnete výpis z účtenky, abyste získali slevu.

Zdroje info: https://kuponer.cz
https://www.modio.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.