Výsledky průzkumu ukazují, která města jsou nejžádanější pro bydlení

lidé

Bydlení ve městech, kde se potkáte nejen s dobrou dostupností, ale navíc v nich budete žít i s dotekem přírody: to je pro většinu lidí ideální volba. Zvláště mladí lidé se rádi stěhují do měst, které nabízí kombinaci rychlého spojení s bohatým vyžitím. Nelze si ale namlouvat, že při přemýšlení jde jen tyto podmínky. Současně se samozřejmě diskutuje i o cenách bytů v daných městech. Jak z hlediska bydlení dopadlo srovnání 206 obcí s rozšířenou působností?

Beroun překvapil

Podle výsledků se zdá, že v takovém Berouně je bydlení pohádkou, skončil totiž na druhém místě hned za Říčany (ty se na špici podobných žebříčků objevují tradičně). I tady se potkáte s řadou neduhů. Prvním z nich je horší spojení. V nedávné době po vydatném dešti například spadla na trať do Berouna skála, což protáhlo dopravu do Prahy až o několik hodin. Dostat se tak někam včas bylo v tu chvíli skoro nemožné.

Jak se ale zdá, doprava do Prahy není pro obyvatele Berouna tak zásadní a ani takovéto události nikterak nesnižují zájem o bydlení v tomto městě.

štěstí

Foto: Pixabay

Mladí lidé míří za Prahu

Davy mladých lidí vypovídají i o tom, že právě zde mladé rodiny (i díky cenám za byty) chtějí bydlet a mít děti. Oproti Praze, nebo i jiným velkým městům, se zde podle nich bydlí lépe. Velké byty, které by si nikdo z nich nemohl dovolit ani na okraji Prahy mohu mít lidé právě tady.

Podmínky k dobrému bydlení podle žebříčku základních hodnot naplňují na třetím místě také Černošice, které se mimochodem nachází do půl hodiny cesty autem od Berouna. Čtvrté místo potom získal taktéž oblíbený a v poslední době velmi populární Brandýs nad Labem.

Zdroje informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-komunalni-zebricek-mest-kde-se-ted-dobre-zije-prvni-dve-jsou-hned-u-prahy-208355

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nejlepe-se-v-cr-zije-v-ricanech-nejhure-v-orlove-40380991

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.