Vířivka

Jak ušetřit při koupi vířivky

Jak dobře investovat finance z pasivního příjmu nebo ty, které jsme získali investováním do aktiv? Osobně jsem pro investování do vlastního zdraví a při výběru správné vířivky získáte i vlastního maséra.

Nejčastějšími vlastnostmi, podle kterých vybíráme vířivku, jsou tvar a celkový design vířivky, dále rozložení a typ míst, cena, někdy výrobce. Jen málo lidí zajímá výkon a použitý materiál na výrobu vířivky a také zda poskytuje prodejce servis.

VÝBĚR VELIKOSTI VÍŘIVKY

Nejprve je důležité určit si, jak velkou vířivku hledáte. Chcete ve vířivce pouze relaxovat nebo hledáte zábavu s přáteli či rodinou? Přemýšlejte tedy, pro kolik osob hledáte vířivku a jak ji chcete využívat.

UMÍSTĚNÍ VÍŘIVKY

Další otázkou je kam vířivku umístit. Místo by mělo být snadno přístupné. Plánujete-li umístit vířivku na terasu, zvažte její nosnost a přístup. Špatný přístup nebo nízká nosnost mohou zkomplikovat, prodražit nebo dokonce znemožnit instalaci vířivky.

Většina vířivek má pevně formované sedáky, takže vaše poloha i směřování trysek je předem dané. Některé vířivky mají měkkou vnitřní část a tím umožňují libovolnou polohu i pozici u masážních trysek. Speciální řešení nabízí firma Villeroy & Boch, která nabízí své vířivky se speciální technologií JetPak, kdy jsou jednotlivé trysky umístěny v panelech a ty jsou měnitelné!

CENA VÍŘIVKY

Často se při výběru vířivky klade větší důraz na pořizovací cenu než na provozní náklady. Přitom u některých vířivek provozní náklady převýší pořizovací cenu již po několika letech. Technologie ohřevu, příkon a izolace se u jednotlivých vířivek liší. Rozdíl ve spotřebě je často několikanásobný. Dříve byl izolován jen akrylát, tuto izolaci má dnes již každá vířivka. Pokud ne, je vhodná maximálně do interiéru a s největší pravděpodobností se jedná o masážní vanu.

Izolace není tou nejviditelnější částí vířivé vany, ale nekvalitně zpracovaná izolace nám může v zimním období pěkně zdražit provozní náklady, a tedy i celkovou cenu vířivky. Volte takovou izolaci, která bude adekvátní k prostředí, jemuž vířivku budete vystavovat. Obzvláště si dejte pozor při umístění v exteriéru.

Čerpadlo a poměr cena/výkon vířivky

Další věc, které bychom si měli všimnout, je čerpadlo. Čerpadla ve vířivkách se liší poměrem cena / výkonu a spotřeby. Některá čerpadla spotřebují velké množství energie bez adekvátní výkonu. Rozdíl může byt až trojnásobek spotřeby elektřiny. Souvisí s tím i životnost čerpadel.

Kvalitní řešení vířivky

Skořepina / obal vířivky a cena za design

Skořepina vířivky je viditelná a hlavně úplně ta první věc u vířivky, na kterou se díváme. Jsou hlavní 3 výrobci barevného akrylátu na světě –  USA (Aristech), USA – (Lucite) a Čína -akrylát se používá zřejmě pouze na vířivky vyráběné právě v Číně, jde o levnější náhražku výše uvedených. Nekvalitní akrylát poznáte již po roce až dvou letech používání, kdy se na akrylátu objeví bubliny, které můžou až prasknout. Dalším problémem je technologie výroby akrylátu. Je dobré, když je akrylát pokryt Barier coat a Skin coat, které zaručují nejlepší přilnavost.

Trysky vířivky  s technologií JetPak

Prodejců vířivek je dnes opravdu velké množství. Je vhodné najít si výrobce, který Vám zároveň zaručí i servis vířivky. Doporučujeme, abyste si s každým prodejcem osobně promluvili a zjistili základní fakta o nabízených vířivkách a až poté si vybrali toho nejlépe vyhovujícího vašim požadavků.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *