Peníze

Jak si sjednat půjčku, když nemáte účet v bance

V dnešní době je vlastnictví bankovního účtu úplná samozřejmost, ovšem stále ještě existuje početná skupina lidí, která účtem v bance nedisponuje. Co je k tomu vede? Někteří lidé, převážně z okruhu starší generace, nemají důvěru v bankovní instituce a domnívají se, že jejich peníze budou ve větším bezpečí na jiném místě. A pak jsou lidé, kteří z nějakého důvodu, i když by chtěli, účet v bance využívat nemohou, třeba kvůli probíhajícímu exekučnímu řízení. V případě zájmu o půjčku jsou pak tyto osoby v poměrně složité situaci. Je vůbec možné sjednat půjčku bez vlastního bankovního účtu? Jde to, ale možnosti jsou značně omezené.

Půjčka v bance vyžaduje založení účtu

Pokud přemýšlíte o bankovní půjčce a nemáte vlastní bankovní účet, pak je tato možnost pro vás jen ztrátou času. Všechny bankovní domy nejenže mají pro sjednání půjčky velmi přísná kritéria, ale vyplacení půjčky podmiňují rovněž účtem v bance. U některých bankovních institucí si musíte dokonce napřed založit účet a teprve potom můžete zkusit požádat o půjčku. Z toho důvodu je daleko efektivnější obrátit se rovnou na nebankovní společnosti, jež mají půjčky bez bankovního účtu přímo ve své nabídce. Nebazírují tolik na administrativě jako banky a sjednání jakéhokoli úvěru je u nich poměrně jednoduchou záležitostí.

Nebankovní sektor nabízí spoustu možností

Přestože většina nebankovních poskytovatelů vyplácí peníze z půjčky jen bezhotovostním bankovním převodem, existuje specifická kategorie úvěrů, která s absencí bankovního účtu přímo počítá. Pomocí různých srovnávačů a kalkulátorů půjček na internetu si můžete porovnat jednotlivé podmínky úvěrů a z nich vybrat konkrétní produkt dle vlastních požadavků. Rychlé půjčky bez bankovního účtu naleznete především u velkých certifikovaných firem, jež jsou pro vás zárukou kvality poskytovaných služeb. Nemusíte se obávat žádných skrytých podmínek ve smlouvě, což bývá někdy doménou půjček od soukromých osob.

Online půjčka bez účtu

Nebankovní společnosti se obecně zaměřují na klienty, pro něž je půjčka v bance z jakéhokoli důvodu nedostupná. Jedná se například o osoby se záznamem v registru dlužníků, s nedostačujícím nebo nedoložitelným příjmem, případně nezaměstnané, matky na MD, studenty či podnikatele. Proto se snaží svým zákazníkům samotný proces sjednání půjčky co nejvíce usnadnit a nabízí své služby přímo na internetu. I když nedisponujete vlastním bankovním účtem, můžete rovnou požádat o rychlou půjčku bez bankovního účtu a nechat si vyplatit ihned hotovost. Výplata půjčky nabízí řadu alternativních možností, při jejichž využití budete během chvilky držet peníze v ruce.

Peníze ihned na ruku

O půjčku bez bankovního účtu požádáte přímo na webových stránkách konkrétního poskytovatele prostřednictvím jednoduchého online formuláře. Zde zadáte pouze své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Žádost odešlete, ta je okamžitě zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste následně informováni o schválení půjčky. Je-li vám přiklepnuta, pak jsou také peníze ihned k dispozici, na nic nemusíte čekat. Pro hotovost si můžete například zajet k nejbližší čerpací stanici, kde vám peníze do ruky předá obsluha benzinky na základě elektronického poukazu v podobě SMS zprávy. A nebo můžete využít k vyplacení úvěru anonymní platební kartu Blesk peněženku, přičemž peníze jsou připsány v řádu minut. Anonymní platební karta má stejnou funkci jako jakákoli jiná bankovní karta společnosti MasterCard, ale na rozdíl od ní není propojena s bankovním účtem. Vidíte sami, že možností, jak si sjednat půjčku bez bankovního účtu je několik. Stačí je jen využít.

Při sjednání půjčky buďte vždy obezřetní a nikdy nejednejte v časové tísni. Půjčkám od soukromých osob inzerujících lákavé nabídky na internetu se raději vyhněte, stejně tak nápadně nevýhodným smlouvám. Můžete si do budoucna způsobit dalekosáhlé problémy, které vás v extrémním případě mohou připravit až o střechu nad hlavou.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *