Jak se pojistit na cesty s ohledem na covid

pojisteni

Koronavirus stále nemilosrdně svírá svět a ovlivňuje nejednu oblast lidské činnosti. Cestování je jednou z těch nejvíce postižených. Netýká se to ale jen cestovního ruchu jakožto oboru a jeho ekonomiky. Koronavirus ovlivňuje i způsob, jakým cestujeme. Konkrétním příkladem je cestovní pojištění. I k němu je v dnešní době třeba přistupovat jinak.

Proč nepodcenit pojištění?

Pojišťovny v dnešní době s „covidovými“ problémy počítají a v cestovním pojištění jsou často zahrnuty. Neplatí to ale absolutně a pokrývají většinou jen určité výlohy. Plnění pojistky v souvislosti s onemocněním covid-19 má jistá pravidla. Např. vycestování do zemí, které jsou na cestovatelském semaforu vyznačeny černě, by se vám mohlo krutě nevyplatit.

Každá země má pro vstup své podmínky a ty je třeba plně respektovat, protože v opačném případě by pojišťovna mohla plnění odmítnout a ošetření lékařem by vás mohlo stát nemalé peníze.

Jinými slovy, vždy se přesně seznamte s tím, co konkrétně ve vztahu ke covidu dané pojištění pokrývá a řiďte se podle toho. Mimo jasně definované podmínky vám pojišťovna nic neproplatí. Většinou platí, že na cestování do vysoce rizikových zemí se pojištění nevztahuje.

karanténa

Foto: Pixabay

Připojištění se vyplatí

Pravidla pojišťovny se mohou samozřejmě vztahovat jak na hospitalizaci či izolaci v případě nákazy, tak na karanténu v případě kontaktu s pozitivně testovanou osobou. I zde v souladu s tím, co bylo uvedeno výše platí, že ocitnete-li se v karanténě v zemi, která je označena jako vysoce riziková, náklady za prodloužení pobytu v důsledku karantény půjdou na váš účet.

I v případě, že vyrážíte do země, na kterou se běžné pojištění vztahuje, ale nemáte vyhráno. Mnoho pojišťoven totiž karanténu do pojištění nezahrnuje a je nutné se pro tento případ připojistit. Spadnout do karantény přitom můžete hned po příjezdu na vaši dovolenou.

Další připojištění by mělo mířit na storno zájezdu. I to je totiž v covidové realitě pravděpodobnější než kdy jindy. Velmi užitečné je také připojištění, které pokryje případné rozhodnutí státní moci, které třeba těsně před vaším odjezdem změní podmínky natolik, že není ve vašich silách je naplnit.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/finance/clanek/s-pojistenim-na-cesty-myslete-i-na-karantenu-40384051

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.