Kreditní karta

Jak se dá ušetřit s kreditní kartou?

Kreditní karta je už dnes zažitým a běžným nástrojem k placení. Když totiž umíte s kreditní kartou správně zacházet, můžete ušetřit i spoustu peněz, což se vyplatí.  Nesmíte však zaměňovat kreditní kartu s debetní.  Kreditní karta je úvěrovým prostředkem, který vám umožní čerpat peníze do výše, jež si předem zvolíte.  Debetní kartu naopak dostáváte k běžnému bankovnímu účtu. A jak tedy s kreditkou ušetřit?

Období bez úroků

Chcete si půjčovat peníze a zároveň za to nic neplatit? Potom využijte nejzajímavější přidržené službu u kreditních karet, kterou je bezúročné období.  Bezúročné období je časovou lhůtou trvající od 40 do 60 dnů, během které nehradíte žádné poplatky za čerpání peněžní sumy. Finanční částku tedy získáte zcela zdarma a bez hlášení toho, co si kupujete.   Abyste však ušetřili, musíte vypůjčenou sumu vrátit ještě v tomto bezúročném období.  Naopak při překročení lhůty vrácení se vystavujete tomu, že splátka bude s vyšší úrokovou sazbou.

Čím víc nakupujete, tím víc dostanete

Dalším tipem, jak s kreditní kartou ušetřit je nakupování. Každý, kdo poskytuje kreditní karty, spolupracuje se spousty obchodníků a u těchto vybraných obchodníků, můžete nakupovat se slevou nebo dokonce je možné získat peníze zpět.  Někdy se dokonce jedná o jednotky procent, což už je značná úspora. Obchody jsou to různé a to od potravin, přes kosmetiku až po oblečení, elektroniku a další sortiment.

Další tipy, jak ušetřit s kreditkou

Možností, jak s kreditní kartou ušetřit je daleko více. Třeba při platbě v zahraničí se dostanete do výhodnější kurzu a s některými kartami se dostanete i bezplatně do letištních salonků. Někomu se zase může hodit například prodloužená záruka na zakoupenou elektroniku nebo cestovní pojištění v ceně kreditky i s profesionální asistencí při cestování.  A pokud chcete skutečně ušetřit s kreditkou, nezapomínejte ani na ty nejmenší detaily, jako jsou výběry z bankomatu a jejich vysoké poplatky. Snažte se tedy nevybírat hotovost nebo aspoň co nejméně.

5 komentářů

 1. okut@seznam.cz'ota Odpovědět

  Tak pladba v zahranici mimo eu je vzdy nevyhodna – tyhle kydy o kreditce muze napsat clovek co patri mimo realitu – pani hubikova by mela delat radeji neco uzitecneho

 2. zdenek.brandt@seznam.cz'Zdenek Brandt Odpovědět

  Dobrý den, vážení. Tak nevím jestli si z nás nedělají opět legraci. Ještě jsem neslyšel o bance, která by měla, při nákupu na kartu v zahraničí, rozumný kurz. Zatím se mi vždy vyplatilo platit hotově. Jako směnárnu využívám benzinové čerpací stanice ONO a jejich kurz je daleko výhodnější jak v bance a o platbě kartou vůbec nemluvě. Když jsem se ptal na pobočce banky, proč je kurz při nákupu kartou horší než v jejich směnárně, nedokázali mi odpovědět. Pokud má někdo informaci o bance, která má výhodný kurz při nákupu kartou, prosím o informaci.

 3. dvorak@seznam.cz'Pavel Odpovědět

  Autorka zřejmě nikdy v zahraničí kartou neplatila.
  VŽDY je levnější platit hotovostí, ale zřejmě se bojí zlodějů bankovek.Mám stejnou zkušenost jako p. Zdeněk. A plně to podepisuji

 4. mulder.pce@seznam.cz'Zdeněk Odpovědět

  No, já myslím, že se jedná o velmi hloupý článek. Protože nejvíce ušetříte s kreditní kartou tak – že si ji vůbec nebudete pořizovat. Kreditní karta je vždy past, a kromě již výše popsaného v komentářích, jakmile si budete brát jakýkoli úvěr např. na bydlení, hypotéku apod., okamžitě Vám už jen to, že kartu máte aktivní, snižuje Vaši bonitu. Banka, která Vám poskytuje úvěr na bydlení, pokud to není ta samá banka, jako ta, u které máte kreditku, nevidí, kolik dlužíte, apod., vidí v registrech jen celkovou výši úvěru, a to Vám může zásadním způsobem snižuje výši úvěru, kterou můžete dostat na bydlení.. V rubrice „peníze“, může doporučovat používání kreditky jako úsporu, skutečně jen finanční analfabet… Kreditní karty jsou skutečně past, protože většina lidí se v tom nakonec ztratí, v bezúročných obdobích, kolik mají vrátit, apod., a o to těm bankám ve výsledku jde. Nebo si někdo, průměrně finančně vzdělaný, opravdu myslí, že banka je charita a poskytne Vám něco zadarmo? Nějaké slevy, apod.?? Tak pokud si to někdo stále myslí, věřte, že neposkytne, charita skutečně nejsou… Opakuji, doporučovat kreditku jako „úsporu“ jak s ní ušetřit, je neuvěřitelná hloupost..

 5. dvorak@seznam.cz'Pavel Odpovědět

  Tereza Hubíková zřejmě nikdy v zahraničí kartou neplatila, když takhle plká.
  VŽDY je levnější platit hotovostí, ale zřejmě se bojí zlodějů bankovek.Mám stejnou zkušenost jako p. Zdeněk. A plně to podepisuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *