Jak se dá ušetřit s kreditní kartou?

Kreditní karta

Kreditní karta je už dnes zažitým a běžným nástrojem k placení. Když totiž umíte s kreditní kartou správně zacházet, můžete ušetřit i spoustu peněz, což se vyplatí.  Nesmíte však zaměňovat kreditní kartu s debetní.  Kreditní karta je úvěrovým prostředkem, který vám umožní čerpat peníze do výše, jež si předem zvolíte.  Debetní kartu naopak dostáváte k běžnému bankovnímu účtu. A jak tedy s kreditkou ušetřit?

Období bez úroků

Chcete si půjčovat peníze a zároveň za to nic neplatit? Potom využijte nejzajímavější přidržené službu u kreditních karet, kterou je bezúročné období.  Bezúročné období je časovou lhůtou trvající od 40 do 60 dnů, během které nehradíte žádné poplatky za čerpání peněžní sumy. Finanční částku tedy získáte zcela zdarma a bez hlášení toho, co si kupujete.   Abyste však ušetřili, musíte vypůjčenou sumu vrátit ještě v tomto bezúročném období.  Naopak při překročení lhůty vrácení se vystavujete tomu, že splátka bude s vyšší úrokovou sazbou.

Čím víc nakupujete, tím víc dostanete

Dalším tipem, jak s kreditní kartou ušetřit je nakupování. Každý, kdo poskytuje kreditní karty, spolupracuje se spousty obchodníků a u těchto vybraných obchodníků, můžete nakupovat se slevou nebo dokonce je možné získat peníze zpět.  Někdy se dokonce jedná o jednotky procent, což už je značná úspora. Obchody jsou to různé a to od potravin, přes kosmetiku až po oblečení, elektroniku a další sortiment.

Další tipy, jak ušetřit s kreditkou

Možností, jak s kreditní kartou ušetřit je daleko více. Třeba při platbě v zahraničí se dostanete do výhodnější kurzu a s některými kartami se dostanete i bezplatně do letištních salonků. Někomu se zase může hodit například prodloužená záruka na zakoupenou elektroniku nebo cestovní pojištění v ceně kreditky i s profesionální asistencí při cestování.  A pokud chcete skutečně ušetřit s kreditkou, nezapomínejte ani na ty nejmenší detaily, jako jsou výběry z bankomatu a jejich vysoké poplatky. Snažte se tedy nevybírat hotovost nebo aspoň co nejméně.

Tereza Hubíková

Peníze jsou důležité. Skoro jako zdraví. Proto vám v této oblasti zkusím poradit.