Jak poslat balík

Jak poslat balík

Dávno již není Česká pošta jedinou společností v České republice, přes kterou lze posílat nejrůznější zásilky. Rozhodli jsme se srovnat pro vás nejrozšířenější české zásilkové přepravce a pomoci vám s odpovědí na otázku – Jak poslat balík? Alternativami České pošty jsou buď kurýrní společnosti či internetoví přepravci. Ti poskytují kvalitní i pohodlné služby, jelikož stačí jen vyplnit údaje a poštovné zaplatit přes internet (kartou, internetovým bankovnictvím,…). Balík poté převezme kurýr a doručí jej.

Přes koho balíky posílat?

Jak bylo již zmíněno, přepravců je našem trhu mnoho. Mezi nejužívanější patři internetoví přepravci Balíkonoš.cz, Zaslat.cz, Chytrýbalík.cz. Mezi neinternetové přepravce patří Česká pošta, PPL či GLS.

Mnoho společností – velké rozdíly cen

Při posílání balíku okolo 500g v ceně do 2500 Kč, se ceny pohybují od 85 Kč do 120 Kč (nejlevnější Balíkonoš.cz, nejdražší Zaslat.cz; Česká pošta cca 105 Kč). U balíku, který má 3kg a jeho hodnota se pohybuje okolo 5000 Kč, se ceny pohybují od 95 Kč do 200 Kč (nejlevnější opět Balíkonoš.cz, nejdražší znovu Zaslat.cz; Česká pošta okolo 115 Kč). Další sledovanou kategorií byl balík o hmotnosti 10kg v hodnotě 5000 Kč. Tady se již pořadí z dvou předešlých kategorií změnilo. Ceny se pohybovali od 108 Kč do 259 Kč (nejlevnější Balíkservis.cz, nejdražší Chytrý balík prostřednictvím PPL; Česká pošta cca 135 Kč).

Nejlepší a nejnevýhodnější varianty

Při srovnávání asi 20 produktů od 10 společností se ceny velmi různily. Jak mezi produkty v rámci jedné společnosti, tak i dle firmy. Jako nejlevnější a tedy i nejvýhodnější varianty z testy vzešly společnosti Balíkonoš.cz, Zaslat.cz (přes GLS), Delibarry.com. Mezi nejdražší doručovatele se zařadily firmy Zaslat.cz (přes vlastní doručovatele), PPL a Chytrýbalík.cz (přes PPL). U České pošty se ceny výrazně liší v závislosti na druhu a místě doručení a na tom, zdali máte zákaznickou kartu. Jako nejvýhodnější možností posílání u České pošty je varianta, kdy posíláte balík pouze na poštu a zároveň máte zákaznickou kartu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *