Jak nenaletět při výběru speditéra pro váš náklad

Přeprava

Vybrat si vhodného partnera, pro přepravu nadměrných nákladů nebo spedici vůbec, není úplně lehká záležitost. Některé vlastnosti dobré spedice jsou sice univerzální, ale existuje hned několik aspektů, kterým byste při výběru zprostředkovatele měli věnovat pozornost.

Ať už váš budoucí partner spedice sídlí v Praze nebo Brně či v úplně jiném městě, je třeba si dodavatele nejprve prověřit. Nejlépe tak, že začnete v dopravní databázi, kde si ještě před zahájením spolupráce ověříte jeho profil. Takovýto profil spediční společnosti vám na jednom místě a to ihned poskytne nemalé množství informací. Naleznete zde její dokumentaci, obecné informace o společnosti, ale i kontaktní údaje. Součástí je také hodnocení transakcí. Takovýto způsob ověření je minimem, které byste měli vědět před tím, než spolupráci podepíšete. Zjistit ale také můžete například to, jaká je současná částka odpovědnosti pojistného, prověřit pohledávky a v neposlední řadě se seznámit s obchodními podmínkami pro přepravu a její objednávku. Naprosto pak můžete důvěřovat značkám kvality, kterými jsou různá osvědčení a certifikáty, které přepravní společnost získala na základně ověření z hlediska klíčových požadavků svých zákazníků.

Obecně lze říci, že dodavatel, který je spolehlivý, je transparentní a nebude se bát podrobit případnému auditu. Dobrá spediční společnost jednoduše nemá co skrývat a naopak jí bude záležet na tom, aby prokázala a vyzdvihla svá pozitiva.

Jedním z takových spolehlivých partnerů v přepravě pro vás může být i společnost Joppa.cz.

Zajistí ne jen rychlou ale i bezpečnou spedici vašeho zboží. Jejich cílem je flexibilnost v mezinárodní i vnitrostátní spedici. Mají rozsáhlou vnitrostátní síť poboček a mezinárodní síť přepravců i know-how, které rozvíjí již dvacet let. Zajistí vám doručení balíků, ale i palet a dokonce nadměrných nákladů přesně na ta místa, která potřebujete. Nabízí řešení i v případě potřeby přepravit nebezpečné materiály (ADR) nebo pokud vaše zboží vyžaduje transport v chladírenských vozech. Jak uvádí na svých webových stránkách: „Stačí, když nám sdělíte termín a místo doručení a my zařídíme zbytek.“ Pobočky spedice mají navíc ne jen v Brně a Praze, ale i v Olomouci, Ostravě, Zlíně, Hradci Králové a Bratislavě.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.