Jak nejlépe spořit peníze

Spoření

Stále se hovoří o finanční gramotnosti. Co si však pod tímto pojmem představit a dá se vůbec naučit? Pojďme se podívat na to, jakým způsobem byste se měli chovat ke svým penězům. A který finanční produkt je nejlepší.

Finanční gramotnost

S penězi je nutné nakládat opatrně. Je tak snadné upadnout do dluhové pasti, když je okolo vás tolik lákadel v podobě atraktivního zboží i služeb. Jenže zde je třeba být na pozoru. Utratit totiž byste měli jen tolik, kolik vyděláte. A půjčky si brát jen v nutných případech – třeba na nákup nové ledničky, pokud ta stará dosloužila. Úplně nejhorší je půjčka na dovolenou nebo na nákup vánočních dárků. Člověk musí být v dnešní době k sobě hodně přísný, aby nepropadl svodům reklamy, která na něho číhá na všech možných místech.

Spořící účet

V současné době je běžné, že peníze, které vyděláte v zahraničí, vám přijdou na běžný účet. Je základním bankovním produktem. Ideální je, pokud za jeho provoz neplatíte žádné poplatky. Dnes už lze najít banku, která nabízí účet zdarma. Na trhu je jich dokonce i více, takže můžete mezi nimi vybírat. K účtu získáte i platební kartu a internetové bankovnictví, díky kterému vše zaplatíte v klidu domova. Výborné je mít také spořící účty, kam ukládáte peníze, které vám z rozpočtu zůstanou.

Co když si potřebujete půjčit

V případě půjčky je dobré oslovit banku, v níž máte účet. Ona zná vaši platební morálku i bonitu. Alen nemusíte se spoléhat jen na ni, protože poskytovatelů půjček je v tuzemsku celá řada. Na mnohých webových stránkách máte k dispozici srovnání jednotlivých produktů od různých bank i nebankovních společností, a tak možnost si vybrat ten nejlepší produkt pro vás.

Zdroj info: pujcka.co

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.