Životopis

Jak napsat životopis

Životopis je poměrně důležitou záležitostí pokaždé, když žádáte o zaměstnání. V současné době je možností poměrně hodně, nicméně ne každý životopis bude primárně kvalitní. My se pokusíme upozornit na základní pravidla, která se vyplatí dodržovat v případě, že skutečně chcete, aby se o vás daná společnost zajímala. My pojmeme následující řádek jako soubor jakýchsi rad, jež vám mohou v konečném důsledku pomoct.

Strukturovaný, nebo souvislý?

V dobách minulých bylo jakousi klasikou psát souvislý životopis. Ten spočíval v tom, že člověk psal o sobě a snažil se vyjmenovat nejdůležitější události ve svém životě. Dnes je takovéto CV již jakousi minulostí bez lesku a slávy. Nikoho totiž nebaví přehrabovat se v dlouhých souvislých textech. Personalisté si mnohem raději přečtou informace ve strukturovaném životopisu. Tady zjistí rychle a přehledně všechno potřebné. Maximálně požádají uchazeče o sepsání motivačního dopisu, který by poodkryl i něco dalšího o dané osobě.

Emoce a lži do životopisu nepatří

Spousta lidí si bohužel velmi mylně myslí, že si mohou v životopisu vymýšlet a přibarvovat skutečnosti. Opak je pravdou. Rozhodě nelžete, jelikož se vše velmi rychle zjistí. V životopisu si také dejte pozor na emocinální vyjadřování. Pro hovor s kamarády se hodí, nicméně v oficiálních sférách není vyžadováno. Bare se naopak jako maximální přítěž. Pokud jste zvyklí čas od času utrousit nějaké to nespisovné slůvko, pak se snažte takovéto vyjadřování omezit na maximum.

Vyberte si pro životopis vzor

Že nevíte, co všechno do strukturovaného životopisu patří? Nevadí, klidně se můžete postupně podívat na internetu po již uveřejněných vzorech. Většinou stačí zadat životopisy vzory zdarma a budete mít velmi rychle jasno v tom, který můžete volit. Množství existuje nepřeberné. Dokonce se nabízejí lidé a společnosti, které sepíšou životopis profesionálně za vás.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *