Jak efektivně na mimosoudní vymáhání pohledávek

Vztah věřitele a dlužníka může být jak bezproblémový, tak i plný obtíží týkajících se nevyhovující platební morálky. Každý dlužník zkrátka a jednoduše nemusí dostát svým závazkům, a vznikají tak pohledávky, které nikdo neplatí. V tomto momentě se jako věřitel můžete obrátit na soud. Tento krok se ale vyplatí velmi dobře zvážit, jelikož se obvykle celý proces táhne hodně dlouho a vy ztrácíte čas a potažmo i peníze. My se proto zaměříme na mimosoudní vymáhání pohledávek a jeho výhody. Doporučíme vám i spolehlivého partnera, který za vás veškeré potřebné úkony rychle a efektivně zajistí.

Výhody mimosoudní cesty

Hned na počátku je třeba uvést některé výhody, jež mimosoudní vymáhání pohledávek nabízí. V první řadě se jedná o úsporu času. Dlužník třeba pouze zapomněl na své pohledávky, nebo neví, jaká penále jej čekají. Dále si ušetříte vlastní zdraví, jelikož se nebude nutné stresovat při soudním stání. Vše se většinou obejde bez zbytečných konfliktů.

agentura-ceska-inkasni-s-r-o-logo

Spolehněte se na specialisty v oboru

V každém případě se vyvarujte řešení situace na vlastní pěst. Optimální je najít profesionální společnost mající v oboru dlouholeté zkušenosti. Výbornou volbou je společnost Agentura Česká inkasní, s.r.o., jež úspěšně působí na trhu v České republice již od roku 2008. Soustředí se především na mimosoudní a soudní vymáhání pohledávek, případně jejich odkup. Zajišťuje i přeshraniční vymáhání, je součástí Asociace inkasních agentur a spolupracuje s několika známými partnery. Jmenovat bychom z nich mohli renomovanou advokátní kancelář Mrázik a spol.

Vše proběhne rychle a efektivně

Profesionální mimosoudní vymáhání pohledávek prostřednictvím zmiňované společnosti se skládá z několika úkonů. Nejprve je nalezen dlužník a následně jej společnost informuje o případných dopadech při nezaplacení závazků. Nabídne mu i alternativu splácení dle kalendáře, který bude samozřejmě dohodnut ve spolupráci s věřitelem. Řešení se nakonec vždy najde. V případě nespolupráce dlužníka pak musí přijít soudní jednání, jež za vás jako věřitele Agentura Česká inkasní, s.r.o. vyřeší. Máte-li i vy problém s dlužníkem, stačí využít kontakt a máte o vše postaráno.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *