Jak na refinancování úvěru

Pokud máte pocit, že váš stávající úvěr není zase až tak ideální, jak se vám zdál, a vy máte problémy se splácením, nebo vám pouze nabídli u jiného úvěru výhodnější podmínky, máte možnost ho refinancovat. Jinými slovy si vlastně přesunete stávající úvěr od jedné společnosti ke druhé. Jaké jsou výhody i nevýhody refinancování?

Refinancování úvěru

Přesunout si úvěr od jedné společnosti ke druhé není až tak složité. Jde v podstatě o to, že „nová společnost“, kterou jste si pro refinancování vybrali, převezme odpovědnost a bude splácet váš stávající úvěr. Vám předloží nový úvěr, který bude mít nové smluvní podmínky a úrokovou sazbu. Nevýhodou refinancování úvěru je, že se vám prodlouží doba, za kterou úvěr splatíte, logicky se tedy zvyšuje i celková dlužná částka. Přečtěte si reference, názory a zkušenosti s refinancováním na různých webových stránkách.

Refinancování úvěru ze stavebního spoření

Máte-li úvěr s vysokými měsíčními splátkami, vysokou úrokovou sazbou či chcete ušetřit, protože splátky velmi zatěžují váš domácí rozpočet, doporučujeme vám refinancování. Mějte ale na paměti, že refinancování úvěru mimo fixační období není výhodné, protože zaplatíte penále. Vše je ve smlouvě, kterou jste při sjednávání úvěru podepsali. Je lepší počkat na konec fixačního období a refinancovat budete moci zdarma. Je důležité přečíst si podmínky pro refinancování. Někdy mohou být tak komplikované, že se vám refinancování ani nevyplatí. Refinancovat je možné online a můžete použít k refinancování úvěru kalkulačku.

Refinancování hypotečního úvěru

Kdy refinancovat hypoteční úvěr? Hypotéku můžete refinancovat v případě, že nejste spokojeni se stávající bankovní společností a s parametry úvěru, ale pozor, počkejte si na ukončení fixačního období, jinak zaplatíte penále. Refinancujte, jestliže vám skončila fixace a nová úroková sazba, kterou vám společnost nabídla, vám nevyhovuje. Výhodou refinancování je, že nový hypoteční úvěr můžete také navýšit. Refinancování je spojeno s rozsáhlým papírováním, zvláště v případě, že máte ještě další závazky, ale akceptován by měl být odhad zastavené nemovitosti.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.