Jak na moderní zhodnocení peněz? Investice do samoosblužných myček aut jsou na vzestupu

Myčka

Mít peníze na účtu je v současné době považováno za největší nesmysl. Vždyť inflace láme rekordy a aktuálně se dle Českého statistického úřadu pohybuje na 16 %. Investovat je možné do různých komodit. Ideální volbu představuje bezesporu byznys. Například zlato si pouze udržuje svoji hodnotu a kryptoměny jsou nyní na úplném minimu. V poslední době je čím dál více populární investování do samoosblužných myček autinvestování do samoosblužných myček aut. Aby také ne. Vždyť v České republice je nyní registrováno 6,13 mil. osobních automobilů. Jak to vlastně s touto formou investice funguje, jaké jsou její přednosti a výstavba samotné myčky? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Aktuální trendy mytí aut hovoří jasně

Vzhledem ke zmiňovanému množství motoristů je jasné, že si všichni chtějí umýt své auto rychle bez jakéhokoli čekání a ztrácení drahocenného času. Samozřejmě jsou také mnohem vyšší nároky na kvalitu mytí aut. Bezkontaktní mytí v tomto ohledu vyniká. Motoristé aktuálně preferují služby, jako jsou:

 • využití aktivní pěny na mytí vozu,
 • voskování, sušení,
 • mytí kol a disků,
 • mytí podvozku,
 • programy pro motocykly,
 • mytí kartáčem se speciálním šamponem a mnohé jiné.

Důležité jsou pochopitelně i mnohé doplňkové služby typu:

 • čištění interiérů,
 • vyklepávání koberců, vysavače
 • desinfekce vozu,
 • využití kompresoru pro nahuštění pneumatik,
 • provozování prodejního automatu a jiné.

MyčkaFoto: Se svolení společnosti AutoMax

Investice se solidní návratností

Výstavba samoobslužných mycích boxůinvestování do samoobslužných mycích boxů se pochopitelně neobejde bez prvotních investic. Ty se ale vcelku rychle vracejí. Zeptali jsme se specialistů ze společnosti AutoMax Group, podle kterých je průměrná návratnost investice do samoobslužné myčky 3 – 5 let. Prvotní náklady jsou individuální a odvíjí se od velikosti myčky a mnoha dalších faktorů. Dále je také potřeba brát v potaz provozní náklady na energii, chemii a výdaje na obsluhu. S optimalizací těchto nákladů vám ale ochotně pomohou profesionálové jako je společnost AutoMax Group.

MyčkaFoto: Se svolení společnosti AutoMax

Výstavba se většinou svěří specialistům

Investoři samozřejmě nechávají výstavbu myček na specialistech. Ti navrhnou projekt, zabezpečí výstavbu, a nakonec zaškolí personál. V průběhu času vám pak budou pomáhat s optimalizací provozních nákladů, aby se vaše investice co nejrychleji vrátila.

Zdroje info:

https://www.automax-group.com/myci-centra-pro-investory-30lp

https://www.portalridice.cz/clanek/myti-auta-bezkontaktni-myckou

https://www.czso.cz/csu/czso/inflace_spotrebitelske_ceny

Náhledové foto: Se svolení společnosti AutoMax

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.