Jak jsou na tom Home Credit dlužníci

Společnosti Home Credit nabízí řadu úvěrových produktů, a to jak účelových, tak i neúčelových. Sjednat si můžete také hotovostní půjčku a k dispozici jsou také kreditní a úvěrové karty, díky kterým se vám nabízí možnost nákupu na splátky. Pokud se rozhodnete pro společnost Home Credit, je nutné, abyste měli o zvoleném produktu dostatek informací.

Půjčka Home Credit

Společnost Home Credit a.s. nabízí svým klientům úvěrové karty, hotovostní úvěry a půjčky. Home Credit dále nabízí nákupy na splátky různých produktů, zboží či služeb. Společnost má rozsáhlou síť obchodních partnerů – Partner Home. Pro řešení svých finančních potíží si můžete sjednat půjčku, jejíž výše může být až 150 000 Kč. Zvolit si můžete délku splatnosti. Ta se pohybuje od 12 do 84 měsíců. Za vedení účtu si společnost účtuje poplatek ve výši 69 Kč. Úroková sazba se pohybuje od 13,29 %. Půjčka je neúčelová. Pro případ neschopnosti splácet si k této půjčce můžete sjednat také pojištění. Díky kalkulačce splátek si můžete rychle a jednoduše spočítat výši splátek a dobu splácení.

Splácení půjčky

První splátku musíte uhradit přesně měsíc poté, co vám byl úvěr poskytnut. Jakým způsobem budete splátky hradit, záleží pouze na vás. Buď budete peníze posílat bankovním převodem, nebo prostřednictvím přiložených poštovních poukázek, které od společnosti obdržíte. V průběhu splácení si způsob placení můžete kdykoliv změnit, ale dodržte termín, správné číslo bankovního účtu a v neposlední řadě také variabilní symbol. Splátku odešlete tak, aby v termínu splatnosti byla již na účtu společnosti Home Credit. Platíte-li bankovním převodem, proveďte platbu alespoň 3 dny (pracovní) před splatností. V případě, že hradíte splátku poštovní poukázkou, zaplaťte alespoň 5 dnů před splatností.

Co můžete udělat, když nemáte možnost splácet

V případě, že momentálně nejste schopni půjčku splácet, se vám nabízí možnost změnit si výši splátek. Tu máte ale pouze v tom případě, že součástí smlouvy je také dohoda možnosti změny jak výše, tak i počtu splátek. Pokud dohodu vaše smlouva neobsahuje, nemáte bohužel tuto možnost změny výše splátek. Pokud byste s čímkoliv potřebovali pomoci, kontaktujte Klientské centrum, kde vám zkušení operátoři poradí. Informace o vaší půjčce si můžete prohlédnout také v internetové aplikaci Správce financí, do které se můžete zaregistrovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.