Jak jedna italská restaurace bojuje proti mobilům

víno

V severoitalské Veroně chodí lidé do některých podniků už rovnou bez svého mobilu. Italská restaurace si tam totiž poradí hravě i s těmi, co rádi drží permanentně mobil ve svých rukou a ke spokojenosti všech stran. Láhev červeného vína tu dostane zdarma každý, kdo odloží u vchodu do uzamykatelné skříňky dobrovolně svůj telefon. Majitel restaurace si potrpí na pozornost svých hostů. Život bez podnětů v telefonu přijde hodně důležitý nejen majiteli této restaurace, ale i místním lidem.

Oční kontakt 

Kdo vejde do podniku Angello Lella jako by v ten okamžik ztratil spojení s okolním světem. Kouzlo technologických pojmů je v tu chvíli pryč. Internet, signál nebo heslo na WIFI jako by v tu chvíli nikoho nezajímaly. Po překonání počátečního šoku je zde možné si vychutnat láhev dobrého sektu. Majitel podniku si dává záležet, aby se restaurací nelinuly zbytečné zvuky pochybných mobilních aparátů. Není podle něj ani důvod, proč by se lidé měli věnovat mobilu více než sami sobě. Řada lidí je totiž na svém mobilu závislá, a právě tady se snaží tuto závislost odbourat.

 

telefon

Foto: Pixabay

90 procent lidí si od světa odpočine

V restauraci si tak připadnete, jako byste se náhle dostali do jiné dimenze. Svět bez hluku, světel i vibrací vás najednou hluboce pohltí. Snadno díky tomu navážete řeč i s okolím a možná zde najdete i nové přátele, ujišťuje majitel restaurace ve Veroně. Od digitálního světa, jak se podle všeho zdá, jsou lidé ochotní si na chvíli odpočinout. Nebrání se u vchodu do restaurace proto této nevšední nabídce a s lahví dobrého vína pak společně nachází i řeč s místními. Nabídku si spokojení zákazníci při odchodu z restaurace spíše pochvalují.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-kdo-u-vchodu-odlozi-mobil-ma-lahev-vina-gratis-laka-hosty-italska-restaurace-40468196

https://www.euronews.com/culture/2024/04/19/italian-restaurant-solves-modern-crisis-trade-in-your-phone-get-a-free-bottle-of-wine

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.