Bankovní aplikace pro naše mobily

Internetové bankovnictví

 V jednom z předešlých článků jsme se zabývali nejlepšími finančními aplikacemi pro váš mobil, které vám pomáhají ušetřit tu nějakou korunu a ulehčují práci s vašimi financemi. Záměrně jsme však do tohoto výčtu nezahrnuli mobilní aplikace internetových bankovnictví našich bank. Na ty se pod lupou podíváme dnes. Připravte se na srovnání hlavních hráčů na našem poli, boj bude tuhý!

Komerční banka a její Mobilní banka 2

Jde o populární aplikace. Aby taky ne, když je tato banka jedna z nejpopulárnějších v zemi. Její mobilní aplikace Mobilní banka 2 je dostupná všem uživatelům zařízení s operačním programem Android, na iPhony či na zařízení Windows Mobile. Zajímavostí je, že v této aplikace nelze dělat screenshoty. Čím je ještě zajímavá? Mezi výhody patří komplexnost. Přes tuto aplikace můžete provést vše, co vám s vašimi účty dovoluje internetové bankovnictví na webovém rozhraní. Navíc celkem přehledně. Aplikace umožňuje platit či přijímat platby přes QR kód. Veřejná část aplikace (není nutné být přihlášen) nabízí například mapu bankomatů či simulace úvěrů. K fungování nepotřebujete žádný certifikát. Jen zajdete jednou na pobočku, kde vám sdělí přihlašovací údaje.

Servis 24 od České spořitelny

Pokud mluvíme o KB, jako o velmi důležité bance v ČR, nesmíme v našem články zapomenout zmínit aplikaci Servis 24 Mobilní banka od České spořitelny. I zde fungují platby pomocí skenování QR kódu a také například dobíjení kreditu vašeho telefonního čísla. Navíc zajímavostí je, že Česká spořitelna nabízí také druhou aplikaci, která slouží pouze ke kontrole a sledování vašeho účtu. Neslouží však k platbám a je určena pro ty, kdož se obávají používat banku přes internet. Mezi pokročilé možnosti aplikace patří například nastavování limitů pro své transakce. Bez přihlášení se vám naskytne možnost alespoň najít na mapě nejbližší bankomat nebo kontakt na pobočky banky. Přehlednost aplikace je asi nejlepší ze sledovaných subjektů.

ČSOB přišlo s aplikací SmartBanking

Poslední aplikací bude ta od banky ČSOB. Tedy SmartBanking. Vyniká jednou věcí nad všemi ostatními – jednoduchost aktivace. Přihlašujete se stejně jako do internetového bankovnictví. Naleznete zde záložku, kde můžete přepínat funkce aplikace a opět platbu přes oblíbený QR kód. Ta nesmí chybět. I zde můžete dobíjet kredit a banka umožňuje sjednat přes tuto aplikaci cestovní pojištění. Při takovém sjednání dokonce platíte o 10% méně.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.