Jak funguje pojištění storna zájezdu?

Storno zájezdu

Léto: doba dovolených a cest za zábavou, poznání i odpočinkem. Ani čas, na který se všichni celý rok těšíme ale nemusí vždy proběhnout bez problémů. Neštěstí zkrátka nechodí po horách, ale po lidech. A právě proto je třeba pomyslet na cestovní pojištění pokrývající pokud možno všechny potenciální problémy, které mohou v souvislosti s cestou vzniknout. Jedním takovým je pojištění storna zájezdu. Jak konkrétně funguje?

dovolena-u-more

Foto: Dreamstime

Co je pojištění storna zájezdu?

Obecný význam pojištění storna zájezdu je asi každému zřejmý. Jedná se o pojištění proti situaci, kdy budete muset zrušit již zaplacený zájezd. Nemusí přitom jít ani zdaleka o zájezd zahraniční, pojištění storna zájezdu se vyplatí i u tuzemských pobytů.

planovani-dovolene

Foto: Dreamstime

V případě, že dojde z vaší strany ke zrušení zájezdu, ztratíte bez příslušného pojištění peníze za letenky, ubytování, stravování v místě plánovaného pobytu apod. Abyste této ztrátě zamezili nebo jí alespoň minimalizovali, je třeba si před cestou sjednat pojištění storna zájezdu. Takové pojištění se vyplatí si udělat třeba u specializovaných pojišťoven na cestovní pojištění jako je třeba ERV Evropská pojišťovna.

dovolena-rakousko

Foto: Dreamstime

Na co se pojištění storna zájezdu obvykle vztahuje?

Při uzavírání příslušné pojistné smlouvy je třeba dbát na to, aby pokrývala maximum situací, které mohou nastat. V tomto případě jistě platí pravidlo „čím více, tím lépe“. V dnešní době již naštěstí solid pojišťovny nabízí produkty, na které se můžete skutečně spolehnout.

Typickými důvody storna zájezdu je hospitalizace, onemocnění nebo dokonce úmrtí cestujícího či spolucestujícího. Jedná se o naprostý základ, který většina z nás neopomene zařídit. Důvodů, proč jsou lidé nuceni rušit zájezdy, je ale mnohem více. V posledních třech letech se samozřejmě hodně mluví o pojištění pokrývajícím problémy spojené hypotetické „covidové“ problémy typu karantény nebo izolace.

hospitalizace-v-zahranici

Foto: Dreamstime

To ale není v žádném případě vše! Pojistit se můžete i pro případ onemocnění dalších lidí, kteří s vámi sice cestovat neměli, ale musíte kvůli starosti o ně zůstat doma. Pojistit lze i takové situace jako je rozvod, výpověď z práce, předvolání k soudu, a dokonce i události jako je úmrtí domácího mazlíčka, nezískání víza apod. Velmi užitečné je rozhodně i pojištění pro případ nehody cestou na letiště.

cestovani-na-dovolenou

Foto: Dreamstime

Shrnutí

Jaké jsou tedy dvě nejdůležitější věci, které je o pojištění storna zájezdu třeba vědět? To, že lze skrze něj pojistit prakticky jakoukoliv situaci, a také to, že se rozhodně vyplatí. Dobré pojištění storna zájezdů vám totiž může ušetřit opravdu hodně peněz a starostí.

Náhledové foto: ERV Evropská pojišťovna

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.