Auto

Jak financovat vaše nově pořízené auto

Pořízení auta je meta asi hodně lidí. Mnoho na něj šetří, jiní však ví, že najednou si ho nikdy nemohou dovolit. Nebo prostě jenom nechtějí najednou vydat tolik peněz. Poradíme vám, jaké jsou všechny možnosti, jak financovat auto, které si chcete pořídit. Nemusí se jednat jen o nové auto. Aplikovat některé postupy lze i na ojetiny.

Hit posledních let – pronájem auta

Poslední dobou se stále více rozmáhá trend pronájmu auta. Dochází k tomu většinou cestou operativního leasingu. Jde velmi výhodnou variantu používání auta pro ty, kdož chtějí stále jezdit novým nebo téměř novým autem a o nic se nestarat. Platíte tedy nájem a řešíte pouze pohonné hmoty. Ve smlouvě poté bývá ošetřeno, kolik musíte maximálně ujet za určité období. Poslední starostí je tedy hlídání si této vaší povinnosti. Ostatní již není na vás. Společnost zajišťuje mnoho náležitostí – servis, zimní gumy, pojištění a při poruchách vám dají náhradní vůz.

Lidé si připlatí i za ojetiny

Již neplatí pravidlo, že ojetiny jsou výrazně levnější, a že ten, kdo nechce vydat velký obnos, po nich právě sáhne. Lidé si dnes kupují i dražší ojetiny. Roste totiž průměrná cena koupených ojetin. To samé platí i pro průměrnou cenu aut na splátky. Ze 150 tisíc se vyšplhala až k číslům z roku 2016 – 210 tisíc korun. Lidé si totiž rádi pořizují kvalitnější a luxusnější vozidla. V průměru se pak neohlížejí příliš na to, zda jde o ojeté či nové auto.

Úvěr na koupi automobilu

Některé banky vám mohou nabídnout speciální produkt. Úvěr na financování nového auta. Například u společnosti Equa se tento úvěr poskytuje a RPSN činí i 5,9%. Navíc s možností mimořádných splátek a bez poplatků. Samozřejmě bez akontace. Úvěry jsou tak velmi dostupné. Pokud tato půjčka činí více než 50 tisíc korun, navíc dostanou poukaz na prověření auta. Zde se dozví historii vozidla. Přehled tachometru, rok výroby a podobně. Dokonce se dozví, zda není nebo nebylo odcizeno nebo jestli není zatíženo leasingem.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *