Jak ekonomicky a efektivně vybrat správnou tiskárnu

Tiskárna

Uvažujete o vybavení vaší domácí kanceláře anebo firemních administrativních prostor jednou či větším množstvím tiskáren? Pokud ano, rozhodně si nejprve všechno předem velmi dobře rozmyslete. Tiskáren je totiž dnes na trhu spousta a mnohé opravdu stojí za to. My se zaměříme na jejich výběr z hlediska technologie tisku. Samozřejmě nakonec ale doporučíme i některé ostatní tipy.

Jehličkové tiskárny jako pozůstatek minulosti

Potřebujete tisknout účtenky? Pak můžete vsadit na jehličkovou tiskárnu. Její provoz je bezkonkurenčně nejlevnější, nicméně také je typický minimální kvalitou. Vždyť se stačí podívat na samotný list a při prvním pohledu se sami přesvědčíte. V minulosti byly jehličkové tiskárny jakýmsi standardem, dnes je ale zapotřebí sáhnout po vyšší kvalitě.

Levné inkoustové tiskárny

Jestliže hodláte ušetřit na nákupu konkrétní tiskárny, pak vsaďte na inkoustové modely. Vyznačují se totiž minimální pořizovací cenou. Ta u mnohých padá až pod pouhých 1000 korun. Počítejte ale s tím, že náklady na tisk samotný se prodraží a ani levné tonery vás stejně přijdou na solidní peníze. A kvalita tisku? Standardní. Zapotřebí je ale vždy počkat až inkoust postupně uschne.

Laserová technologie je dokonalá

Optimální volbu představují pochopitelně laserové tiskárny. Dnes jsou už cenově dostupné a sehnat lze černobílý model již od něco málo přes 1000 korun. Typické jsou maximální možnou výdrží a také tím, že tisk je precizní. Není nutné čekat na žádné zasychání inkoustu. Chrlit vám bude daný model jednu stranu za druhou.

Originální náplně nejsou nebytností

Poměrně důležitý je u tiskáren nákup náplní. Rozhodně není nezbytné vsázet na originální provedení, jako jsou tonery Canon a podobně. Bez problémů si lze stávající toner či cartridgi nechat doplnit, případně pořídit neoriginální příslušenství. Na tonerdepot.cz najdete takovýchto náplní spousty.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.