Jak efektivně investovat do alkoholu

Whisky

Alkohol se u většiny z nás spojuje především s bujarými večírky a zábavou. Dá se do něj ale také poměrně výhodně investovat a získat nemalé finanční částky. Musíte ovšem vědět, jak nákup řešit. Pokud vás naše úvodní slova zaujala a chtěli byste právě do alkoholu vložit své finanční prostředky, jste na správné adrese. My se na tuto podobu investování zaměříme mnohem podrobněji. Konkrétně se podíváme, do jakého alkoholu se vyplatí vkládat finanční prostředky a jak tak činit.

Lahve ze supermarketu investiční nebudou

Jestliže máte pocit, že si stačí koupit pouze nějaký alkohol v supermarketu, jste na velkém omylu. Zaměřit byste se měli především na slavné limitované edice alkoholu. Ty jsou k dispozici především na internetu a v specializovaných prodejnách. Čím méně lahví výrobce na trh uvolní, tím je cena konkrétního alkoholu vyšší. Co se týká délky investice to alkoholu, pohybuje se v řádu několika let, nikoli v kratších časových horizontech.

Do jakého alkoholu investovat?

Tradičně se vkládají finanční prostředky hlavně do whisky. Ta by měla být starší 18 let. Jiné whisky mají malou nebo minimální hodnotu. Častokrát platí že čím je whisky starší, tím je její hodnota vyšší. Pokaždé tomu tak být ale nemusí. Určitě byste měli dbát také a chuť whisky. Cena roste také s tím, jak lidem chutná. Ne, nemusíte nutně každou lahev otevírat! Stačí se podívat na hodnocení, jež je k dispozici na whiskybase.com a mnohých jiných portálech. Investovat je možné také do koňaku, rumu nebo ginu.

Několik rad závěrem

Určitě se nezaměřujte pouze na tuzemský trh s alkoholem. Mezi slavné značky whisky patří třeba Dalmore, Macallan nebo Ardbeg a jiné. Určitě porovnávejte ceny jednotlivých lahví.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.