Jak budou vypadat letošní Vánoce?

Vánoce

V loňském roce jsme společně s celým světem prožili Vánoce, které se od těch tradičních v mnohém lišily. A kdo už pro letošek očekával návrat k normálu, zmýlil se. I Vánoce v roce 2021 budou totiž jedinečné.

Vánoční nákupy se přesouvají na internet

I v roce 2021 musíme dodržovat celou řadu hygienických opatření, covid-19 opět zrychluje své šíření a lze proto očekávat, že se lidem nebude tolik chtít do přetopených center a běhat po jejich velkých prostorách sem tam jen proto, aby sehnali alespoň nějaký ten dárek.

Věčná rouška, kterou s sebou za všech okolností musíte nosit, může být pro řadu lidí důvodem, proč do kamenných obchodů raději vůbec nechodit. vyčerpávající sama o sobě. Nepůjde samozřejmě o žádný nový trend, výběr dárků se na internet přesouvá již několik let. Současná situace jej ale zase o něco urychlí a lze čekat, že více než polovina populace bude vánoční dárky vybírat online přes internet, z pohodlí domova a bez rizika vykoledovat si covid ještě před Vánoci.

Dárek

Rozbité dodavatelské řetězce

Většina lidí plánuje, že raději klikne, objedná a počká si na balík, který dorazí až domů, do výdejového boxu, nebo na poštu. Pozor ale na to, že letos to nebude tak snadné. Předvánoční doba je pro Českou poštu a všechny kurýrní služby každoročně velmi hektická, jen společnost PPL plánuje přepravit kolem 400 000 tisíc balíků denně. I letos tak kurýrní společnosti nabírají na pomoc stovky sezonních řidičů.

Výběr dárků by se však neměl nechávat na poslední chvíli, letos je to ještě důležitější než jindy. I při objednání na internetu se může stát, že bude konkrétní zboží již vyprodané anebo zcela nedostupné. Na světě jsou totiž stále patrnější problémy s dodavatelskými řetězci.

Kolabující lodní doprava, celosvětově rostoucí ceny energií a nedostatek některých materiálů budou pravděpodobně šponovat ceny nahoru, a i výběr zboží může být letos omezen. V každém případě je na místě řešit Vánoce již nyní.

Zdroj informací: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vanoce-uz-zacaly-cesi-letos-kupuji-darky-uz-od-srpna-176082

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.