Guinness

Irský Guinness bude v Česku distribuovat Staropramen

Určitě víte o světoznámém irském pivu značky Guinnes. Nyní bude mít v Česku nového distributora. tuto značku ještě s další irskou značkou Killkenny budou na českém trhu distribuovat Pivovary Staropramen. „Plácli“ si na to s koncernem Diageo, pod který značky piv patří.

Guinness v restauracích i obchodech

Sergey Yeskov, CEO společnosti Molson Coors, který je mateřskou společností Pivovarů Staropramen, pro média uvedl, že je rád, že právě Staropramen bude distributorem této věhlasné irské značky piva. Rozšíření portfolia společnosti má přispět k jeho prémiovosti. Mluvčí Staropramene pak pro média upřesnila, že pivo značky Guinness se bude distribuovat do českých restaurací i do obchodních řetězců. Jasné však ještě není, v jakém rozsahu. Podle vedení pivovarů totiž jde o tak čerstvou událost, že zatím nejsou konkrétní parametry distribuce jasné. Jasná tedy není ani cena, za kterou bude černý mok prodáván.

Další zahraniční pivo od Staropramenu

Pivovary Staropramen mají s distribucí zahraničních značek piv již zkušenosti. Kromě své domácí produkce, do které patří piva pivovarů Staropramen a Ostravar, pro české zákazníky nabízí také belgickou Stellu Artois či Hoegaarden nebo Leffe. Mezi další aktivity Staropramenu lze zahrnout také jeho účast v Pardubickém pivovaru. V červnu roku 2019 se totiž Pivovary Staropramen staly majoritním akcionářem této společnosti.

Guinness a Kilkenny

Piva Guinnes asi nemusíme nikterak zvlášť představovat. Jde o tmavý stout pocházející z pivovaru St. James Gate Brewery v hlavním městě Irska – Dublinu. Začal se zde vařit před 260 lety. Nyní se vaří v 50 pivovarech po celém světě a koupit jej mohou štamgasti ve 120 zemích světa. Pro Čechy asi méně známý Kilkenny je pak irské pivo typu. Při výrobě se do něj přidává pražený slad. Počátek jeho vaření sahá do 18. století.

Zdroj: ČTK
Náhledové foto – Pixabay

 

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *