Ekonomická situace doléhá i na banky – klienti ING budou mít velké problémy

01_uspory

Na našem trhu působila nizozemská ING více než 20 let. Do povědomí lidí se dostala jako poměrně spolehlivý a stabilní partner… Ovšem tomu všemu je teď konec. Současná ekonomická krize, do níž se celý svět nevyhnutelně řítí, si totiž začíná vybírat svou daň. A to i u subjektů, do nichž bychom to nikdy neřekli.

Aktuálně bude mít problém více než 375 000 lidí, využívajících služeb osobního bankovnictví u ING. A co je vlastně příčinou?

Současná situace rozvoji trhu nepřeje

Je to přesně tak, tedy alespoň podle vyjádření Isolda Heemstry, což je generální ředitel ING ČR. Aktuálně prý není možné rozšiřovat klientskou základnu, což přímo souvisí se zvyšováním kvality a servisu poskytovaných služeb. Řešení je tedy jednoduché – celý segment bankovní činnosti ukončit a získané klienty pustit k vodě.

Úplatky

Foto: Pixabay

Takto jednoduše se samozřejmě vedení ING nevyjadřuje, ale v zásadě je to pravda. Ke slovu pak samozřejmě přijde i zrušení pracovních pozic – v ČR půjde o 225 míst.

Co dělat, pokud máte u ING spořící účet nebo podílový fond

Aktuálně není možné, aby si vás pod svá křídla „převzala“ jakákoliv jiná banka. Takže pokud budete chtít ve využívání stávajícího produktu pokračovat, nezbude vám, než se uchýlit k některým aktivním krokům.

Exkluzivitu v oslovování klientů ING totiž získala Raiffeisenbank, které má s podobnými situacemi už řadu zkušeností. Stejně si počínala v případě eBanky, retailové části Citibank a samozřejmě i známé Zuno banky. Sami si však můžete své prostředky převést kamkoliv chcete. A pokud přesto nebudete nijak reagovat, přijde vám do několika měsíců prostá výpověď o ukončení poskytovaných služeb. Vše tedy opravdu záleží jen na vás.

Zdroj: Magazin.webtrh.cz/ing-ukonci-sve-pusobeni-na-ceskem-trhu-v-oblasti-osobniho-bankovnictvi/

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.