01_uspory

Ekonomická situace doléhá i na banky – klienti ING budou mít velké problémy

Na našem trhu působila nizozemská ING více než 20 let. Do povědomí lidí se dostala jako poměrně spolehlivý a stabilní partner… Ovšem tomu všemu je teď konec. Současná ekonomická krize, do níž se celý svět nevyhnutelně řítí, si totiž začíná vybírat svou daň. A to i u subjektů, do nichž bychom to nikdy neřekli.

Aktuálně bude mít problém více než 375 000 lidí, využívajících služeb osobního bankovnictví u ING. A co je vlastně příčinou?

Současná situace rozvoji trhu nepřeje

Je to přesně tak, tedy alespoň podle vyjádření Isolda Heemstry, což je generální ředitel ING ČR. Aktuálně prý není možné rozšiřovat klientskou základnu, což přímo souvisí se zvyšováním kvality a servisu poskytovaných služeb. Řešení je tedy jednoduché – celý segment bankovní činnosti ukončit a získané klienty pustit k vodě.

Úplatky

Foto: Pixabay

Takto jednoduše se samozřejmě vedení ING nevyjadřuje, ale v zásadě je to pravda. Ke slovu pak samozřejmě přijde i zrušení pracovních pozic – v ČR půjde o 225 míst.

Co dělat, pokud máte u ING spořící účet nebo podílový fond

Aktuálně není možné, aby si vás pod svá křídla „převzala“ jakákoliv jiná banka. Takže pokud budete chtít ve využívání stávajícího produktu pokračovat, nezbude vám, než se uchýlit k některým aktivním krokům.

Exkluzivitu v oslovování klientů ING totiž získala Raiffeisenbank, které má s podobnými situacemi už řadu zkušeností. Stejně si počínala v případě eBanky, retailové části Citibank a samozřejmě i známé Zuno banky. Sami si však můžete své prostředky převést kamkoliv chcete. A pokud přesto nebudete nijak reagovat, přijde vám do několika měsíců prostá výpověď o ukončení poskytovaných služeb. Vše tedy opravdu záleží jen na vás.

Zdroj: Magazin.webtrh.cz/ing-ukonci-sve-pusobeni-na-ceskem-trhu-v-oblasti-osobniho-bankovnictvi/

Náhledové foto: Pixabay

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.

14 komentářů

 1. Byvaly klient ING,ted RB Odpovědět

  A v cem spociva ten problem,pani redaktorko ? V unoru jsem z ING dostal informaci,ze banka konci a ze si mohu vyhodne,s bonusem prevest uspory do RB.V dubnu jsem mel penize prevedeny a do tydne jsem mel i pripsanych slibenych 500 kc bonus.
  Kdybych do RB nechtel,tak bych si penize sam prevedl kamkoliv jinam,jen bych nedostal tech 500 Kc.Kvuli nadpisu jsem jako,ted uz byvaly,klient ING klikl na clanek a dozvedel se uplne H…O.Clanek absolutne o nicem se zmatecnym nadpisem.Kdybych nic neumel,tak bych mohl psat clanky na epenize.eu

 2. Blahoslav Odpovědět

  Nevím v čem autor článku vidí problém klientů??? RB nabídla klientům ING přechod převedenou
  částku bude rok nadstandardně úročit 1% do 300000,- a ještě připisuje 500,.- kč za vstup k ní.
  Která banka vám něco takového nabídne??

 3. PiP Odpovědět

  Přesně tak, problém žádný, komunikace ze strany ING včasná a srozumitelná, nabídka přechodu do RB dobrá.
  Bohužel takové „pseudozajímavé“ články se množí a množí, fakt je možné se takovým pisálstvím živit??

 4. XY Odpovědět

  Nejde o to abyste se něco dozvěděli, jde o to abyste klikli na článek a viděli reklamy. Oni Vám nechtějí nic sdělit, oni Vám chtějí ukázat reklamy…

 5. Petr Odpovědět

  Další z „redaktorů“, kterým jde zřejmě spíš o počet kliknutí na jejich zavádějící titulek webového článku, než o pravdivé informace. A odmítavé komentáře? O ty jde vůbec nejméně.

 6. lexx Odpovědět

  no a co ? to je prostý trh, v tom případě finanční že jo, konjunktura -> krize -> bankroty: běžný cyklus…
  bank máme víc než výrobních fabrik tak vo co go ?

 7. Roman Odpovědět

  Jestli jsou na tomto webu všechny články o ničem, tak ho už vícekrát nenavštívím. Jaký má ING banka nebo jiné banky ekonomický problém jsem se nedozvěděl. Ztráta času se čtením. Jana Šrámčíková – hledat si jinou práci a neštvat lidi.

 8. Lea Odpovědět

  Celý segment bankovní činnosti ukončit? Pro někoho, kdo článek jen rychle prolétne, to může působit, že končí celá ING. Korporátní bankovnictví ING ale pokračuje dál beze změn. Navíc Isold Heemstra již není více než měsíc generálním ředitelem ING ČR 😉

 9. Milan Odpovědět

  Nemohu si na přechod z ING do RB stěžovat. Navíc účet od RB je na rok absolutně bez podmínek, úrok 1% a disponuje vším co má mít moderní bankovnictví dnešní doby. Po roce mohu zvednout kotvu a pokračovat v plavbě za lepším bankovním zitřkem… Ba naopak, mám lepší podmínky než u ING a druhých bank operujících v současnosti v ČR.
  Přijde mi, že paní redaktorka přiletěla po roční dovolené z Venuše a neví která bije… 🙂

 10. Klient ING Odpovědět

  Mám stejný dojem, jako mnozí výše uvedení. ING banka byla po celou dobu působení v ČR korektní a i ukončení osobního bankovnictví proběhlo ve stejném duchu a naprosto bez problémů. Vklady jsou převedeny v klidu do RB za výhodných podmínek. O žádném problému nevím.

 11. Libor Odpovědět

  Staré pořekadlo praví, že „pokud by osel dovedl mlčeti, mohl by s mudrci seděti“. Rozšířil bych to i na psané slovo. Za takovéto články by se mělo trestat, minimálně tím, že se podobným redaktorům znemožní psát další nesmysly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *