Investiční mince

Investování do zlata i drahých kovů: Jaké jsou jejich přednosti?

Hodláte zhodnotit své finanční prostředky a rozhodujete se, jakým způsobem tak učiníte? Není se čemu divit, jelikož alternativ je skutečně obrovské množství. Začít můžeme investováním do nemovitostí či fondů a skončit vložením prostředků do drahých kovů, konkrétně do zlata a stříbra. Právě na tyto investice se zaměříme v následujících řádcích. Jaké výhody tedy drahé kovy nabízí?

Zlatý slitek

Hlavní výhody vkládání hotovosti do zlata a stříbra

Na první pohled by se mohlo zdát, že pozice drahých kovů v čele se zlatem je poněkud v ústraní. Opak je ovšem pravdou. Nákup zlata se vyplatí hned z několika důvodů. My si je uvedeme podrobněji.

Konstantně vysoká hodnota

Můžete se spolehnout na to, že investiční zlato bude mít stále stejnou hodnotu. Ta není nijak ponížena oproti minulosti. Zapomeňte na jakoukoli inflaci podobně jako u hotovosti. Devalvace hodnoty zlata zkrátka nehrozí.

Fyzicky jej vlastníte

Investujete-li do podílových fondů, peníze doma fyzicky nemáte. Nakoupené zlaté slitky, stříbrné mince nebo jiné kusy drahého kovu vlastníte jako hmotný majetek.

Velké množství nepotřebujete

Zapomeňte na to, že byste museli mít doma tuny zlata. Za vaši hodnotu byste měli dostat množství, jež bez problémů uskladníte, aniž byste se museli obávat zlodějů. Navíc si zlato lze pojistit.

Stříbrný slitek

Podoba drahých kovů

Nakupované drahé kovy mohou mít spousty různých podob. Klasiku představují především stříbrné i zlaté mince. Jejich vzhled je jedinečný díky speciálním vyraženým symbolům. Existuje i řada sběratelských edic. Velmi oblíbené jsou investiční slitky o různé gramáži. Volit lze varianty o tradičních hmotnostech 1, 2, 5 nebo třeba 20 g.

Obraťte se na specialisty

Jakékoli investování není jednoduché. Na trhu se totiž nachází spousta podvodníků. I proto se vyplatí vsadit na profesionály, kteří se v oboru pohybují již řadu let. Naším tipem je společnost AuPortal řadící se již několik let mezi špičku jak v České republice, tak i na Slovensku. V její nabídce najdete mince, slitky a spousty dalších podob drahých kovů.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *