David Rusňák DRFG

Investování do fondů se nám daří, tvrdí Josef Eim z DRFG

DRFG Davida Rusňáka si investice do fondů zajišťuje v současné době pomocí vlastní distribuce. V budoucnosti se dokonce očekává urychlení růstu jednotlivých fondů. Jelikož jsou fondy DRFG důvěryhodné a mají vysokou výkonnost, v brzké době je pravděpodobně začnou prodávat i externí partneři.

Změny v kolektivním investování

Podle Josefa Eima došlo v České republice, právě z důvodu ekonomické recese, k pozdějšímu nástupu investování. Výraznější rozvoj investic pak nastal teprve před pár lety, kdy se Češi přestali investování bát. Svou roli odehrálo také zlepšení finanční situace.

Investiční skupina Davida Rusňáka se přiklání ke konzervativnějšímu způsobu investování do fondů, tím se řídila i při zakládání obou podílových fondů. Investování prostřednictvím akcií je podle DRFG příliš riskantní. Oproti tomu konzervativnější cesta je zároveň bezpečnější a stabilnější. Výnos se pohybuje v rozmezí 4 % až 5 %.

Josef Eim také podotýká, že se v oblasti kolektivního investování objevily různé alternativní způsoby investic. Jednou z nich je například bitcoin, jehož hodnota se za předchozí rok dostala až na pětinásobek. Pro investory je to pravděpodobně něco jako splněný sen, ale tak prudký vzestup s sebou může nést i mnohá rizika.

Mezi další alternativní způsoby investování patří například investice od vína, známek nebo automobilových veteránů. Ukazuje to na přetlak peněz na trhu. Češi se však stále raději drží bezpečnějších konzervativních metod.

Čím se Češi řídí při investování

Ačkoliv platy v Čechách rostou, Češi jsou stále šetřivý národ. Klienti investiční skupiny Davida Rusňáka průměrně investují celkem 350 000 korun. Jednorázové vklady zastává polovina klientů a pouhá třetina lidí přispívá pravidelně. Češi se také řídí spíš pocity a dojmy, jednají více emocionálně. Snaží se informovat a zjišťovat si sami. Také čtou různé recenze. Mnohdy to ale nestačí a někteří z nich na to doplácí.

Problémem jsou především neověřené investiční nabídky, které nepodléhají regulaci. Tyto nabídky slibují fantastické zhodnocení. Investoři od takové společnosti nakoupí dluhopisy a často o své peníze přijdou.

Skupina Davida Rusňáka se proto raději drží bezpečného kolektivního investování. Investice do dluhopisů i do fondů jsou bez větších výkyvů, ale za to stabilní a i tak nabízí velmi dobré zhodnocení.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *