Investiční diamanty: Může jít o podvrhy…

eKonto

Český investiční trh se začíná poměrně značně rozšiřovat a jeho možnosti jsou nyní vynikající. Mimo klasických investic do zlata a jiných kovů zde samozřejmě najdeme i možnost investování do diamantů. Kvalitní investiční diamanty mají svou vysokou hodnotu, která se může v krátkých časových intervalech ještě navyšovat. Velký problém ale spočívá v tom, že na tuzemském trhu se nachází zhruba 15 až 20 % falešných nebo cenově značně nadhodnocených diamantů. U těch je riziko investic mnohem vyšší a je třeba si na ně dát velký pozor.

Diamanty pro dlouhodobé investice

Diamanty jsou vynikající pro dlouhodobé investování finančních prostředků. Jestliže potřebujete zhodnotit rodinný majetek pro další generace, pak není na co čekat. Investiční šperky fungují zároveň i jako umělecké předměty, nicméně oproti sochám či obrazům mají relativně konstantní hodnotu, která je proměnitelná v peníze. Když bychom měli dát příklad výhodnost investice do diamantů, pak si můžeme vzít třeba takový prsten s 0,16 karátovým diamantem, který lze sehnat například za 19 000 korun. Za tři roky se jeho hodnota blíží 34 000 korunám, což je již solidní zisk.

Šperk jako investice

Diamantové šperky jsou řazeny do kategorie investic alternativního charakteru. Mezi obchodníky s diamanty se totiž mohou nacházet podvodníci, jak již ostatně bylo řečeno v úvodu našeho článku. Vyhnout se takovýmto lidem je na tomto trhu velmi složité a každý z nás by si měl dát velký pozor na to, co vlastně kupuje a jestli se nejedná o falzifikát či zboží, jež je značně nadhodnoceno a následně ztratí svou hodnotu.

Vyvarujte se špatného nákupu!

Základem jakéhosi prokázání kvality diamantu je fakt, že diamant má certifikát kvality. Ten zaručuje to, že splňuje mnohá kritéria jakosti, jež se k němu vztahují. Nejpřísnějším certifikátem je ten od G.I.A., což je jedná z nejznámějších geologických institucí světa. Pokud má diamant více než 1 karát, musí tento certifikát mít! Jinak je dobré dbát na certifikáty HRD či EGLUSA.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.