Investice do bitcoinu. Vyplatí se?

Bitcoin

Kryptoměny se už delší dobu těší poměrně velké pozornosti. Jsou to digitální aktiva, která fungují podobně jako normální měna, ale s jistými rozdíly. Používají peer-to-peer platební metody, to znamená, že není potřeba prostředníka, který by transakci zprostředkoval, oproti bankovnímu převodu, kde potřebujete banky. I investice do nich je přinejmenším zajímavá a může se hodně vyplatit. Navíc se nejedná o nic složitého a zvládne ji opravdu každý. Jak to tedy vlastně nyní je s investicí do bitcoinu a jaké jsou ideální cesty k úspěchu?

Bitcoin nikdo neřídí

V dnešním světě řídí množství peněz oběhu centrální banky. Ty můžou „vytisknout“ nové peníze a vypustit je do oběhu. Navyšují peněžní zásobu a vy tak zažíváte inflaci. Například Evropská centrální banka takto zvýšila množství peněz v oběhu z 11 000 bilionů EUR na 15 000 biliónů EUR za 3 roky. 30 % EUR na světe bylo tedy vytišteno za poslední 3 roky.

Situace je dána především tím, že nové bitcoiny se uvolňují podle předem definovaného postupu. Už teď je ostatně znám jejich konečný počet. Ten činí 21 milionů bitcoinů. Víme také to, že k uvolnění posledních bitcoinů dojde v roce 2140. K žádnému nepředvídatelnému uvolňování nemůže dojít. Na inflaci tedy můžeme zapomenout.

Bitcoin

Foto: Pixabay

Extrémní volatilita jako typický znak bitcoinu

Počítat je třeba s tím, že hodnota bitcoinu se může poměrně rychle měnit. Je silně volatilní. K tomu, abyste nepodstupovali extrémní riziko, je zapotřebí o obchodování s bitcoiny něco vědět. Rozhodně se nevyplatí jednat jen na základě emocí.

Máme pro vás několik rad

První rada je vcelku prozaická. Rozhodně byste neměli investovat víc peněz, než budete v blízké době potřebovat. Pokud toto pravidlo nedodržíte, mohou vám poté tyto peníze chybět při nečekaných výdajích. Bitcoiny se také vyplatí kupovat pravidelně v rámci určité frekvence. Pro většinu lidí bude mít nákup malého množství každý den, týden nebo měsíc za následek vyšší výnosy, než kdyby se snažili načasovat trh.

Brát byste je měli spíše jako dlouhodobou investici než rychlé zbohatnutí. Existuje spousta platforem, přes které můžete svoji první investici provést. Výbornou volbu představuje pravidelné spoření s Coinwage. Nakoupit můžete za pár minut a vše budete mít bez starostí. Přesvědčit se můžete sami na www.coinwage.io.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.