akcie2

Investice do akcií

Rozhodli jste se investovat do akcií, ale nevíte, kde zjistit podrobnější informace? Rozhodli jsme se pro vás sepsat pár základních rad a informací, které byste měli vědět, než se do investování pustíte.

Jak začít s investováním do akcií

Než začnete investovat do akcií, měli byste si odpovědět na otázku, co vás k tomuto investování vede. Obchodovat s akciemilze na internetu, což je nejlevnější a nejrychlejší varianta, přes telefon či na pobočce. Prvním krokem je výběr obchodníka s cennými papíry. Dále je třeba s vámi vybraným on-line brokerem uzavřít smlouvu, ke které budete dokládat průkaz totožnosti. Budete-li obchodovat na pražské burze, budete dokládat číslo účtu v SCP. Pro obchodování na české burze RM-SYSTÉM budete dokládat registrační číslo RM-S, a to v případě, že ho již máte. Poté, co máte podepsanou smlouvu a zřízen přístup, stačí na nový obchodní účet vložit či poslat peníze. Nyní vám nic nebrání v obchodování s akciemi.

Jak správně investovat

Je třeba znát svůj vlastní finanční cíl. K tomu vám pomůže sestavení rozvahy. Následně je důležitým krokem vybrat optimální investiční strategii. Nezapomeňte brát v úvahu vývoj budoucí inflace, všechny dosavadní investice včetně stavebního spoření a životního pojištění. Nejdůležitější je však uskutečnění investiční strategie. Jde o dlouhodobý přístup, kterého byste se měli cílevědomě držet a neměnit příliš často jeho strukturu. Měnit strategii je dobré nejdříve jednou za tři měsíce.

Kde investovat v ČR

V České republice jsou dvě burzy cenných papírů, a to Burza cenných papírů Praha a RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů. Obchodování na pražské burze probíhá v automatizovaném obchodní systému. RM-SYSTÉM je trh pro drobné a střední investory, kde se obchoduje s akciemi významných českých i zahraničních společností, dále s dluhopisy a investičními certifikáty. Pokud byste chtěli investovat do akcií, zajímejte se o akcie ČEZU. Akcie ČEZ jsou považovány jako velmi výnosná investice z dlouhodobého hlediska. Na trhu jsou také NWR akcie, jejich nákup je v současné době diskutabilní.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Vašek Novotný Odpovědět

    Akcie jsem dřív kupoval u brokera XTB. Za mě je XTB skvělý broker o tom žádná. Obchoduji u nich už dlouhé roky a zatím jsem neměl jediný problém. Líbí se mi jejich přístup, komunikace a také platforma. Samozřejmě všechno není tak růžové, jak by se mohlo zdát…

    Co mě osobně trochu mrzí, tak jsou jejich poplatky za obchodování akcií. Akcie jsou také jediná věc, kterou u nich už neobchoduji. Když to porovnám s jiným brokerem, jsem schopný se dostat na úplně minimální poplatky v desitkách korun. Zde jsou to bohužel stovky. Akcie tedy u XTB za mě rozhodně nejslabší místo. Například u robormarkets je to jiná pohádka.

    Někdo komu jsou poplatky ukradené (což nevím jestli někdo takový existuje) tak to asi řešit nebude no. Pro mě je to důležité kritérium při výběru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *