Jak zjistit zůstatek na účtu stavebního spoření

Stavební spoření stále patří mezi velmi výhodné typy spořicích účtů a není problém si na konkrétním spoření nastřádat velké množství peněz. I státní podpora tomu jednoznačně nasvědčuje. Velmi důležité je u stavebního spoření i jeho ovládání. Ostatně to si můžete bez větších potíží řešit online anebo i fyzickým způsobem. Znát zůstatek na účtu stavebního spoření je jakousi povinností každého člověka, který má smlouvu o stavebním spoření uzavřenou. Pokusme se postupně podívat na to, jakým způsobem si můžete zůstatek na účtu stavebního spoření zjistit.

Fyzický výpis z účtu

Každým rokem si můžete naprosto pohodlně zjistit konkrétní zůstatek na vašem účtu tak, že obdržíte roční výpis ze stavebního spoření. Právě v něm bude jednoznačně dáno, jaký je váš konečný zůstatek. Vy sami si budete moci také požádat o to, aby vám byly zasílány výpisy v pravidelnějších a kratších intervalech. Vy tak budete mnohem lépe informováni o tom, jak to vlastně s vašimi zůstatky vypadá.

Online zjištění podrobností o účtu

Ideální možnosti, které nabízejí nejvýhodnější stavební spoření, spočívají v tom, že si budete moci pohodlně zjistit zůstatek na vašem bankovním účtu přímo v online aplikaci dané společnosti. Jednoduše se přihlásíte pod číslem vaší smlouvy a budete mít jasno v tom, jak vypadá situace okolo vašeho účtu prakticky ihned. Většina aplikací je naprosto intuitivních, takže se v nich vyznáte rychle a pohodlně. Rozhodně není potíž si aktivovat tuto službu zcela zdarma, jelikož mnohé společnosti ji nabízejí úplně bez poplatků.

Finanční poradce a jeho služby

Pokud chcete mít skutečnou jistotu, pak klidně využijte služeb finančního poradce, který zvládne bez jakýchkoli potíží zjistit, jak to s vaším zůstatkem na kontě vlastně je. Zcela určitě si tak budete moci být jisti tím, že váš účet je momentálně plusový a máte tam třeba naspořeno tolik, abyste dosáhli na státní podporu.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.