IKEA brzy nabídne nové služby

01_ikea

Obchodní domy IKEA byly často dávány za vzor tvůrcům byznysových webových stránek, pojmy jako prodejní trychtýř se na designu obchodních domů IKEA krásně demonstrovaly. V době pandemie se však ukázalo, že sama IKEA ve virtuálním prostředí poněkud zaostává a necítí se v něm jako ryba ve vodě. Fakt, že v tomto ohledu IKEA trochu zaspala si ve skutečnosti začala firma uvědomovat už před pandemií. Díky ní ale pravděpodobně došlo k urychlení novinek, které s online prodejem souvisejí. S čím se tedy již brzy při nákupech setkáme?

Výdejní boxy a kamiony

První a možná nejviditelnější změnou bude zavedení výdejních boxů IKEA. To, co už známe u Alzy, Mallu a dalších eshopů nyní zavede i švédský nábytkový gigant. Výdejní boxy budou zatím umístěny v Praze a Brně u prodejen IKEA. Vyzvedávat si v nich bude možné jakékoliv zboží, včetn toho nejrozměrnějšího, ve dne i v noci.

Kromě výdejních boxů a rozšíření sítě standardních výdejních míst přichází i s konceptem tzv. výdejního kamionu. Ten již od konce dubna rozváží objednané zboží na Moravě a ve Slezsku. V daných časech si u něj mohou na předem daných místech zákazníci vyzvednout své objednávky.

02_ikea

Foto: Pixabay

Další služby a investovaná miliarda

Do rozšíření portfolia služeb souvisejících s nárůstem online prodejů a digitalizací hodlá IKEA investovat celou miliardu. Vedení společnosti si dobře uvědomuje, že online prodeje se budou na celkovém výsledku firmy podílet stále větší měrou. Jejich podíl každým rokem roste a letos by měl překročit hodnotu 20 %.

IKEA ale plánuje i další rozvoj, např. otevření plánovacího studia v Praze, kde se budou moci zákazníci poradit o řešení svého interiéru s experty IKEA a zboží samozřejmě rovnou objednat. IKEA vždy platila za inovátora v oblasti prodeje nábytku a není důvod si myslet, že si nebude chtít toto postavení udržet i nadále.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/ikea-v-cesku-investuje-miliardu-nabytek-lide-vyzvednou-v-boxu-ci-ve-specialnim-nakladaku-1380883

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.