I na covidu se dá vydělat – stačí, když se nakazíte

Koronavirus

Tedy alespoň v USA. Tady se totiž platí za odběr krevní plazmy. Doposud nic nového. Ovšem když přihodíme fakt, že plazma od člověka vyléčeného z koronaviru COVID-19 je dražší, asi už tušíte, odkud vítr vane.

Není tedy překvapivé, že se někteří jednici nakazí koronavirem schválně, aby poté mohli cennou tělesnou tekutinu o to více zpeněžit.

Studenti z amerického Idaha jako „průkopníci“

Netušíme, nakolik je tato praxe rozšířená, neboť většina lidí si pravděpodobně tohle jednání nechá pro sebe. Nicméně Brigham Young University v Rexburgu v Idahu hlásí, že se někteří její studenti nechali nakazit koronavirem cíleně. Je zvláštní, že prohlášení přišlo právě odtud, protože tato univerzita je vedena mormonskou Církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Koronavirus

Zdroj obrázku: Pixabay.com

20. října, kdy tato zpráva vyšla, bylo novým typem koronaviru nakaženo 119 studentů, a to je podle všeho více, než na obdobných zařízených téže velikosti v USA.

Kolik si za jeden odběr plazmy vyděláte?

Studenti, kteří mají vyléčení z covidu úspěšně za sebou a nabídnou svou plazmu k prodeji, na tom nejsou vůbec špatně. Za jeden odběr dostanou rovných 100 dolarů, což je nějakých 2300 Kč. A když uvážíme, že tuto proceduru lze podstupovat i opakovaně (3-4x do měsíce), jde v celkovém součtu o pěknou sumičku

Je otázkou, zda studenty k tomuto jednání vede nedostatek finančních prostředků nebo „jen“ chamtivost a touha si něco vydělat na nový mobil nebo herní konzoli, a to i za cenu svého vlastního zdraví. Univerzita Brigham Young University v Rexburgu se už nechala slyšet, že podobnou praxi rozhodně netoleruje a nabízí příspěvek na živobytí komukoli, kdo se přihlásí. Doufejme tedy, že jde opravdu jen o ojedinělý problém a že podobné nezodpovědné chování není rozšířeno v USA ve větší míře.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.