Hypotéky zlevňují, k celorepublikovému trendu se přidal i známý gigant

01_hypo

Úrok 2,09 %, to je nová nabídka ČSOB (dle bilanční sumy největší české banky) pro všechny, kteří se u ní rozhodnou pro fixovanou hypotéku. Období je libovolné. Může jít o jeden rok, ale také tři nebo pět let. A spolu s ní se do spirály slev vrhla i Hypoteční banka, která pod ni patří.

Takže pokud jste se obávali, že zlevňování hypoték už skončilo a že na lepší podmínky už nedosáhnete, rádi vás vyvedeme z omylu.

Jak to bylo s hypotékami během koronakrize

Když se ohlédneme zpátky, zjistíme, že v květnu a červnu snižovali poskytovatelé hypoték své úroky plošně. Během prázdnin klesla průměrná sazba hypoték napříč bankami na hodnotu okolo 2,1 %, přičemž takovýto údaj jsme naposledy zaznamenali v polovině podzimu 2017.

100% hypotéka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Tím však všechno ještě nekončilo. Září se neslo na další vlně zlevňování, bohužel už na té plošné. Hlavní roli v ní hráli hned tři hráči – Moneta, Equa a UniCredit Bank.

ČSOB zlevňuje, nejlevnější však není

Všeobecně platí, že čím delší fixaci si zvolíte, na tím výhodnější úrok dosáhnete. Ovšem pokud se vám zdá hodnota 2,09 skvělá, měli byste vědět, že se na tuzemském trhu dají sehnat i lepší nabídky. Stačí si vybrat pětiletou fixaci a můžete narazit na zajímavá čísla.

mBank 1,64 %
Fio banka 1,68 %
UniCredit Bank 1,69 %
Sberbank 1,79 %
Creditas 1,99 %
Equa 1,99 %
Moneta 1,99 %

Za vše může obava z další přicházející ekonomické krize. Populární jsou teď zejména tzv. bezpečná aktiva a to v čele se státními dluhopisy. Což vede samozřejmě i ke zmíněné zlevňující vlně na hypotečním trhu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.