Hypoteční banka a její hypotéka s bonusem

Hypotéka

Hypoteční banka patří mezi specializované bankovní domy, které nabízejí především půjčky na bydlení. Vybrat si u ní můžete hned z několika typů hypoték. Klasiku představuje hypotéka do 70%, nicméně není problém si vybrat ani hypotéku do 80% či do 100%. Hypotéku s bonusem můžete využít fakticky k jakémukoli produktu této banky. Podívejme se tedy na základní přednosti hypotečních úvěru od této společnosti. Určitě se dostanete k velmi zajímavým produktům.

Výhody Hypotéky s bonusem

Hypoteční banka Praha či Hypoteční banka Ostrava a mnohé další pobočky nabízejí opravdu skvělé bonusy. Získáte fakticky nejnižší měsíční splátky. Velkou výhodou je samozřejmě i bonus ve výši 4% z celkové výše hypotečního úvěru. Pokud si tedy vezmete hypotéku na 2 000 000 korun, pak se dočkáte bonusu ve výši 80 000 korun. Další podmínky si stanovíte již na základě domluvy se samotnou Hypoteční bankou. Standardně je ale nabízena úroková sazba 2,39 % s fixací na 5 let. Hypotéka tak pro vás bude velmi výhodná.

Vyplacení bonusu

Bonus je vyplacen velmi jednoduše, a to v podobě odpuštění splátek. Výplata bonusu se tak dělí na dvě základní části. Jendu z výhod získáte již na počátku splácení, kdy bude snížena celková suma za jednotlivé splátky. První část bonusu vám bude vyplacena po 12 letech. Po vyplacení prvního bonusu dojde opět ke snížení splátky. Druhá polovina bonusu vám bude vyplacena v momentu, kdy splatíte kompletně celou hypotéku.

Podmínky pro zisk bonusu

Důležité je znát i podmínky získání bonusu od Hypoteční banky. Splatnost hypotéky se musí pohybovat v rozmezí od 20 do 40 let. Fixační doba bude přitom činit 3 či 5 let. Splatnost celé hypotéky je možné v průběhu splácení ještě prodloužit. Opozdit se splátkami se můžete až o 30 dní, což je poměrně dlouhá doba. Mimořádná splátka přitom není sankcionována.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.