Fotbal

Hradní Slavie: Snad nejde o kalkul a myslí to vážně

Přesah do politiky v případu Ondřeje Kúdely a jeho asi rasistickém vyjádření je čitelný. Především v zahraničí. Rozhodnutí UEFY je maximálně skandální, a to jak u nás, tak i ve Velké Británii a Skotsku. Každá strana vidí věci ale úplně jinak. Zatímco v zahraničí se zabývají tím, že je rasismus mnohem horší než násilí, u nás vidíme vražedný zákrok na Koláře a následné oplácení Kamary v tunelu. Ani v České republice už ale kauza nemíjí politické špičky. Ke všemu se totiž vyjádřila prezidentská kancelář.

Dopis disciplinární komisi UEFA

Přesně ten vznikl a byl odeslán adresátovi. Kancléř Mynář hovořil o nepoměru trestu pro Kúdelu a hráče Rangers. Roofe dostal za likvidační zákrok jen 4 zápasy Kamara za napadení Kúdely pouze 3. Kúdela inkasoval za domnělý rasismus 10 zápasů. Podle Mynáře jde o boj neúspěšných s úspěšnými.

Do všeho se vložil i prezident Zeman

Jako novinářská hyena musím uznat, že se prezident konečně snaží lidi takovýmto krkolomným způsobem opět spojovat. Byl seznámen se situací, kterou považuje za významnou nejen z hlediska sportu, ale také z pohledu spravedlnosti a lidské důstojnosti. Mimo jiné vyjádřil sounáležitost s fanoušky, kteří vše bedlivě sledují a jsou zklamáni tím, jak se věci mají.

Neprokázané výhrůžky

I tato slova padají poměrně často. Slavia nepoklekla a nepoklekne. Podporu hnutí Black Lives Matter je v této situaci poměrně diskutabilní a není se čeho divit. Snaha o zneužívání rasismu je trapná. Závěrem je třeba říct, že bychom měli jen doufat, že postoj hradu je skutečný a nejde jen o jakési gesto vůči čínským majitelům Slavie. I tato slova se objevují v mnohých diskuzích pod články podobného charakteru.

Kamara, Kúdela, Fotbal, Čína, Prezident

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

    1. Petr Majevský Odpovědět

      Podle jistého Udolaka(asi spíš ubožáka) si musíme nechat nadělat na hlavu.Kúdela je možná rasista a nacista(i když je oboje velký rozdíl) a nikdo se proti neodúvodněnému rozhodnutí nesmí ozvat.Nebo jak to Udolak myslel?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *