Hrad má poradce, který už od Vrbětic neradí

Roman Prymula

Hodně zajímavá informace. Také byste chtěli mít poradce, jenž neradí? Asi ne, nicméně epidemiolog Roman Prymula to zvládne. S prezidentem prý od kauzy Vrbětice fakticky nemluvil. Je to tedy už dobré dva měsíce. Řekl, že aktuálně není prostor s prezidentem některé věci řešit. Proč? Volební boj se zřejmě posouvá jinam, Sputnik se už neřeší, a tak hradní pán nebude pravděpodobně pro politiky až tak důležitý. Také hovořil o třetí vlně, která podle něj možná nepřijde.

Přeočkování zřejmě až příští rok

I tomuto se mimo jiné Roman Prymula v pořadu Rozstřel na iDnes věnoval, a to vcelku obšírně. Přeočkování by mělo být řešeno skutečně až příští rok, nikoli na podzim, jak by se mnozí mohli domnívat. Také řekl, že dostal nabídku od jedné politické strany, nicméně kandidovat nebude. Deklaroval to již před časem.  

Pozor na delta mutaci

Právě s ní bojují aktuálně ve Velké Británii. Je o 60 % více infekčnější než britská. Podle Prymuly nemusí být na tuto mutaci připravena ani Česká republika. I přes logické rozvolňování bychom měli být velmi obezřetní. V letních měsících je šíření viru mnohem nižší, a to až o 40 %, podzim by mohl být do jisté míry kritičtější. Za předpokladu, že přijde ona delta mutace.

A nevyužitá polní nemocnice? Žádná lítost

Bulovka vyčíslila náklady za nevyužitou polní nemocnici na 100 milionů korun. Podle Prymuly se měla využít v Česku tehdy, když u nás nebyl dostatek lůžek. Cena za nemocnici byla sice přemrštěná, nicméně stejně se peníze vydaly. A Vyšehrad? Tam už by Prymula zřejmě nevyrazil. Nyní už dlouho nevyrazil ani na Hrad, kde je neplaceným poradcem prezidenta Zemana.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-vladimir-vokal-epidemiolog-roman-prymula-vakciny-ockovani.A210610_083319_domaci_misl

Roman Prymula: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.