Hodí se peníze jako vánoční dárek?

Vánoce jsou za dveřmi, jak jste si jistě stačili všimnout nejen z reklam křičících z televize, ale také z již vyzdobených obchodních výloh. Určitě jste proto zapřemýšleli, jaké dárky věnujete letos svým nejbližším.

Místo dárků darujte peníze

Nechcete se letos prodírat mezi lidmi v přeplněných obchodních domech a vybírat dárky, protože vlastně ani nemáte představu, co by kdo chtěl nebo potřeboval? Nebo patříte k těm, kteří se výběrem dárků příliš netrápí? Klidně sáhněte do peněženky a obdarujte své blízké hotovostí nebo dárkovým poukazem. Peníze jsou sice fajn a nabízí možnost, aby si obdarovaný koupil, co chce, nicméně jistotu, že si za peníze z Vánoc člověk koupí opravdu něco pro sebe tady nemáte. Zvláště takto obdarované ženy ukládají peníze do rodinného rozpočtu, aniž by alespoň jednou investovaly do sebe. Z tohoto důvodu jim raději věnujte dárkový poukaz.

Jak darovat peníze k Vánocům

Stále častěji se setkáváme s tím, že si lidé místo dárku opravdu přejí peníze. Je to pochopitelné, že si chtějí za darované peníze sami koupit něco podle svého vkusu. Darovat peníze nemusíte pouze v klasické obálce, ale můžete vymyslet daleko originálnější způsob, aby si váš „dárek“ obdarovaný zapamatoval. Nemáte-li přesto čas na vymýšlení něčeho originálního, smotejte peníze do ruličky, nebo je poskládejte do motýlka a připevněte je ke koupenému či vlastnoručně vytvořenému přání stužkou.

Jak originálně darovat peníze

Peníze patří do peněženky, tak ji darujte rovnou s penězi. Nová peněženka bude jistě vhodným dárkem a peníze v ní navíc příjemným bonusem. Chcete-li peníze darovat vtipně, kupte jakoukoli vtipnou pokladničku a naplňte ji mincemi. Pokud víte, na co si dotyčný šetří, buďte styloví a zkuste sehnat pokladničku ve tvaru věci, kterou si chce obdarovaný koupit. Originální a vtipné je také darovat rukavice, které budou mít v každém prstu srolovanou bankovku. Pokud hodláte darovat víno, můžete k plné lahvi přidat ještě lahev naplněnou bankovkami. Peníze můžete také vložit do fotoalba a darovat je spolu s fotkami. Způsobů, jak originálně zabalit peníze, je opravdu hodně. Třeba i vy sami na nějaký přijdete.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.