01_bitcoin

Čína brojí proti Bitcoinu

Čínská vláda by měla zasáhnout proti těžbě kryptoměny Bitcoin a obchodování s ní. Má jít o součást politiky proti finančním rizikům a spekulantům. Záměr oznámil Výbor pro finanční stabilitu a rozvoj, v jehož čele se nachází čínský vicepremiér Liou Che. Co to může pro Bitcoin znamenat?

Záměr oznámen po předchozích zákazech

Toto vyjádření čínské vlády asi není úplně nečekané. Přišlo totiž v době, kdy Čína nedávno zakázala finančním institucím a dalším společnostem poskytovat služby, které jsou spojovány s kryptoměnami. Podle agentury Reuters, která o eskalaci informovala, jde o velký střet mezi kryptoměnami a zásahů proti nim ze strany Číny.

Bitcoin poklesl o 10 %

Tato zpráva nezůstala bez reakce ani na trhu s kryptoměnami. Bitcoin v návaznosti na tuto zprávu ztratil asi 10 % ze své hodnoty. Tuto jednu zprávu však nelze izolovat od ostatního vývoje. Bitcoin nyní ztrácí. Jde o nejoblíbenější a nejobchodovatelnější kryptoměnu světa. Zpráva o zásahu čínské vlády si „vyžádala“ 10% pokles. Týden před tím však Bitcoin ztratil také po předchozích vyjádřeních Číny. Nyní zaostává Bitcoin za svým rekordem z půlky dubna o asi 42 %.

Jak budou zásahy Číny vypadat

Konkrétní vládní návrh, který by bojoval proti těžbě a obchodování s kryptoměnami, by měl být přijat tento rok. Měl by se vztahovat i na burzy s kryptoměnami v Hongkongu. Cílenou protibitcoinovou rétoriku již představila i čínská státní televize CCTV. Ta na svých stránkách varuje před systémovými riziky obchodů s Bitcoinem. Komentář na webových stránkách CCTV říká, že Bitcoin není investičním nástrojem investora pro vyhnutí se rizikům. Naopak jde o spekulativní nástroj. Čínská státní televize také varuje investory, že jde o málo regulované aktivum. Na konkrétní opatření Číny a jejich vliv na Bitcoin však musíme ještě nějakou dobu čekat.

Zdroj: ČTK
Náhledové foto – Pixabay

 

 

Sdílet

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

1 komentář

  1. jj Odpovědět

    V tomto má Čína naprostou pravdu. Podobné spekulační „měny“ jsou nebezpečím pro ekonomiku i ekologii. Nicméně mi příjde vtipné, jak článek tvrdí, že bitcoin kůli tomu poklesl o 10%. Ta „neovlinitelná“ měna létá o desítky procent jen kůli tomu, že někdo plácne nějaký nesmyls na nějaké sociální síti, takže kůli čemu ten výkyv byl, je velmi těžké říc. Vtipná je také rada pro těžbu bitecoinu ( https://www.kurzy.cz/zpravy/594690-elon-musk-presvedcil-tezare-aby-vytvorili-radu-pro-tezbu-bitcoinu-na-podporu-vyuzivani/ ), kterou se snaží založit Musk – pokud by rada byla dobrovolná, budou se jí účastit jen ti, kteří by se méně neekologicky chovali i bez ní, takže to bude jen prezentace těch, kteří si budou připadat lepší než ostatní a jinak bude v podstatě na nic. Pokud by zahrnovala všechny nebo velkou část, jednalo by se o centrální plánování decentralizované měny, což by také byl dobrý vtip.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *