Nafrněná hvězda? Miliardář Ronaldo pomaloučku zjišťuje, že už to nepůjde

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo byl, je a bude fotbalovým fenoménem. Do dějin nejoblíbenější kolektivní hry se zapsal zlatým písmem a dívat se ze záznamu na jeho hru představuje neskutečný zážitek. Do jisté míry to platí i v současné době. Ronaldo je na hřišti cítit, nicméně už spíše jako osobnost než jako rozdílový hráč. Zub času hlodá všude a ani této superstar se nevyhnul. Bohužel pro ni. Jde jenom o to, kdy si tuto skutečnost sedmatřicetiletý fotbalista uvědomí. Zatím to moc nevypadá.

Peníze až na prvním místě

Když získáte dvanáctkrát zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu planety, asi nebude o vašem umění pochyb. Ronaldo je si toho velmi dobře vědomý. Vydělal si neskutečné peníze a počty aut v jeho garáži, spousta nemovitostí i jiný majetek hovoří za své. Jako hvězda se prostě chovat musí. Ostatně výdělek 125 milionů dolarů ročně není nijak nízký. Jeho majetek je odhadován na více než 10 miliard korun.

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo: Foto Pixabay

Charita jako samozřejmost

Ač to tak mnohdy vypadá, Ronaldo určitě není jen sobeckou primadonou. Spolupracuje se spoustou neziskových organizací a přispívá nemalými částkami na postižené děti. Mimo jiné prodal i jeden ze svých zlatých míčů a poslal peníze na dobročinné účely. Pomohl splnit sny mnohým chudým lidem a daruje krev.

Prostě se jen musí smířit

Ronaldovy výlevy na hřišti i mimo něj rozhodně nepatří k tomu, čím by se měl nějak extrémně chlubit.Ostatně začalo to už vyhazovem z Manchesteru, kdy si otevřel pusu v médiích. Určitě to nebylo jen o jeho vztahu s trenérem Erikem ten Hagem. Když Ronaldo nastoupil, rozhodně už nebyl rozdílovým hráčem, což si nedokázal přiznat. Nikdo nemá své místo na hřišti jasné. Nyní podobnou situaci prožívá v reprezentaci, kde také nemůže trenéru Santosovi přijít na jméno. Skrývat se to může jakkoli, moc to nejde. V posledním osmifinalovém duely nastoupil až jako střídající hráč. V té době už se Švýcaři nezmohli na nic. Nyní zůstává otázkou, jak to bude ve čtvrtfinále. Možná by Ronaldovi pomohla pokora. Tu ale čekat a si nemůžeme a hvězda bude nejspíše opět na lavičce náhradníků. Divadlo okolo něj bude pokračovat. Přidávají tomu i spekulace o jeho dalším působení v Saudské Arábii za pohádkovou gáži.

Zdroje info: https://www.idnes.cz/sport/ostatni/dobrocinnost-sportovcu-koronavirus.A200316_213418_evropa_ald

https://www.irozhlas.cz/sport/fotbal/fotbal-ronaldo-nejlepe-placenym-fotbalistou-forbes-messi-sponzori_2109221449_bac    

Cristiano Ronaldo: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.