Finanční poradce

Hledáte finančního poradce? Takto rychle poznáte podvodníka

Mít vlastního finančního poradce už dnes nepředstavuje žádný velký luxus. Člověk se v oblasti peněz velmi jednoduše a rychle ztratí, a proto se vyplatí najít si odborníka, který dokáže poradit, abyste spořili, investovali či si půjčovali co možná nejefektivněji. Jak ale takovéhoto finančního poradce poznat? Vždyť po světě se toulá spousta podvodníků, již člověka přivedou spíše do dluhové pasti než kamkoli jinam za lepším životem. My se v následujících řádcích pokusíme dát několik rad, podle nichž poznáte neférové jednání co možná nejrychleji.

Stále se snaží upozorňovat na jeden produkt

Chcete si vybrat hypotéku a daný člověk vám neustále nabízí jednu jedinou, kterou vychvaluje do nebes? Vy mu oponujete, že je zapotřebí udělat výběrové řízení. Nechá se umluvit a poskytne vám výsledky, v nichž opět vítězí jim vybraný produkt. To je maximálně podezřelé. Ruce pryč!

Prosazuje jedinou společnost

Ten samý případ jako u předchozího bodu. Daná společnost zřejmě finančnímu poradci poskytuje nejvyšší provize a na vašem dobru mu prakticky vůbec nezáleží. Nebrat!

Neřekne vám, za co je placený

Opět najdeme spojitosti s předchozími body. Mnohdy je výhodnější, když danému odborníkovi platíte z vlastní kapsy, než když je placen provizemi od různých finančních institucí. Máte alespoň nějakou jistotu, že vám férově poradí bez jakéhokoli ovlivňování.

Nebere vám telefon a neodepisuje na emaily

To bohužel lidé často poznají až poté, co s rádoby finančním poradcem podepíšou smlouvu. Poté je už ovšem pozdě.

Je příliš úslužný

Snesl by vám modré z nebe? Nevěřte, ani nejzamilovanějšího člověka nedrží vášeň dlouho! U poradců to s trochou nadsázky platí také. Chtějí prostě a jednoduše vydělat.

Katastrofální doporučení od ostatních

Poslední rada tkví v tom, že se poptáte mezi známými. Doporučení lidí, kteří potřebovali v oblasti financí pomoct je nejcennější. Určitě si ale nezávisle zkuste ověřit poradce ze dvou až třech zdrojů.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *