Založení s.r.o.

Hlavní rozdíly při založení s.r.o. v ČR a SR

Rádi byste začali podnikat a uvažujete o založení společnosti s ručením omezeným? Pokud ano, rozhodně se vyplatí znát veškerá pravidla, která s takovýmto úkonem souvisejí. V každém případě se nejedná o pouhý jednoduchý zápis nově vzniklé firmy do obchodního rejstříku. My se zaměříme na podmínky, jež jsou specifické pro Českou i Slovenskou republiku. Přesvědčíme se tak o tom, že založení tohoto typu podnikatelského subjektu má svá specifika, jež je nutné respektovat.

Založení s.r.o. v ČR

Minimální základní vklad. Přesně takto je možné co nejvýstižněji charakterizovat založení s.r.o. v ČR. Základní jmění je stanoveno na pouhou 1 korunu. Spolehnout se můžete i na absenci placení sociálního a zdravotního pojištění za osoby, které pracují pouze na dohodu o pracovní činnosti. Daň z příjmu je v České republice stanovena na 19 % a poplatek za přihlášení firemního vozidla činí 800 korun. Obecně lze říct, že podnikání v České republice je z hlediska svého počátku a vyřízení formalit nekomplikované.

Založení s.r.o. na Slovensku

Na rozdíl od založení organizační složky v ČR je situace na Slovensku poněkud odlišná. Připravit byste se měli na složení základního jmění ve výši 5000 eur. Za zaměstnance pracující pouze na dohodu o provedení práce se vztahuje nutnost ze strany zaměstnavatele platit sociální a zdravotní pojištění. Daň z příjmu právnických osob je vyšší, konkrétně je stanovena na 22 %. Za firemní auto si připravte částku pohybující se od 167 do 2997 eur.

Zakládání firmy s profesionály se vyplatí

Jestliže se rozhodujete pro podnikatelský start v České republice či na Slovensku, vyplatí se volit cestu spolupráce s profesionální firmou, která se o veškeré náležitosti dokáže postarat. Získáte díky tomu jistotu, že nebude vůbec nic zapomenuto. Naším tipem je společnost Online Invest.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *