Rerum půjčka

Hlavní parametry, na které se dívat při sjednání půjčky

Uvažujete o nějaké půjčce? V aktuální situaci, kdy je koronavirová pandemie na jednom ze svých dalších vrcholů, by se nejednalo o nic zvláštního. Tak jako tak je na trhu velké množství úvěrových produktů. Vyrazit lze do banky, případně si můžete sjednat nějakou nebankovní půjčku i online z pohodlí vašeho domova. Určitě byste ale měli být při volbě konkrétní půjčky obezřetní a sledovat několik velmi důležitých kritérií. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Délka splatnosti a výše úvěru

V první řadě je zapotřebí vědět, kolik peněz si v maximu můžete půjčit. Na každá společnost dokáže nabídnout desetitisíce. Mnohé online půjčky se odvíjí v řádu pouhých tisícikorun. S tím samozřejmě souvisí také délka splatnosti půjčky. Ta může být minimální, a to klidně pouze pár dní. Při srovnání půjček si všechny parametry velmi jednoduše zjistíte. Vyskočí na vás hned na začátku. Můžete si tak být jistí, že vás v průběhu splácení úvěru nepřekvapí vůbec nic.

RPSN jako určující faktor

I ta nejlevnější půjčka musí být maximálně transparentní. Dle zákona u ní musí potenciální žadatelé znát RPSN. Zkratka vyjadřuje roční proventuální sazbu nákladů. Sdružuje v sobě hned několik plateb směrem k poskytovateli půjčky. Jedná se především o úrokovou sazbu a také další poplatky, jež jsou s půjčkou jakkoli spjaté. Typické jsou hlavně peníze za vedení úvěrového účtu. RPSN musí být viditelné u charakteristiky jakékoli půjčky.

Výše penále a případné sankce

Víte jistě, že všechno půjde hladce a bankovní nebo nebankovní půjčka, již jste si sjednali, bude splacena expresně dle prvotních předpokladů? Pokud ano, super. Mnohdy se ale mohou vyskytnout nepříjemné okolnosti, jež vás donutí odložit splátku. To vás bude něco stát. Nevíte kolik? Tak si to určitě předem zjistěte.

Půjčka: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *