Havarijní a životní a cestovní pojištění: Tři nepovinné pojistky, které se vyplatí

Cestovní pojištění

Uvažujete o uzavření nějaké pojistné smlouvy, nebo se spíše řadíte mezi zaryté odpůrce jakýchkoli pojistek? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se vyplatí zvolit i taková pojištění, která nejsou povinná. Budete mít alespoň nějakou jistotu, že se vám v případě nějakých nepříjemností vrátí vaše finanční prostředky. Hovořit budeme o třech takovýchto pojistkách, a to pojištění havarijním, životním a cestovním. Podíváme se na jejich přednosti a poradíme, jak vybrat vhodnou pojistku.

Cestovní pojištění se vyplatí i v ČR

Poměrně hodně diskutované je nyní cestovní pojištění. Vzhledem ke koronavirové pandemii je více než jasné, že cestování do zahraničí bude značně omezené. Třeba takové Chorvatsko nebo Řecko už mají hranice otevřené, nicméně tradiční počty turistů se neočekávají. I v tuzemsku se ale vyplatí být pojištěný nadstandardně. Typické je kupříkladu pojištění odpovědnosti za škodu, které se často bere k cestovnímu. Hodí se také připojištění pro rizikové sporty. Dnes uzavřete pohodlně cestovní pojištění online, rychle a bezstarostně.

Havarijní pojistka jako samozřejmost u novějších vozů

Koupili jste nové nebo zánovní auto? Pak jistě nezapomeňte na havarijní pojištění. Právě to vám totiž pokryje škodu na vašem vozu v momentu, kdy se stanete viníky dopravní nehody vy. Stejně tak se vztahuje k mnohým nepříjemným situacím, jež se vám mohou přihodit. Typický je třeba střet se zvěří, případně rozbití čelního skla. V rámci balíčků havarijního pojištění je nabízena také okamžitá výměna vozu za náhradní v případě poruchy. Především při delších cestách tuto službu určitě oceníte. A cena? Stačí si zadat do vyhledávače spojení havarijní pojištění kalkulačka a zjistíte ji velmi rychle.

Zdraví máme jen jedno

Zapomenout byste neměli ani na životní pojištění. To se stává povinností v případě vyřizování hypotečního úvěru. Volit si můžete dle libosti různé pojistné limity jak z hlediska onemocnění, tak i úrazů a případně smrti.

A uzavření pojistek? Učinit tak můžete pohodlně online třeba u Generali České pojišťovny se slevou 20 %.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.