Firmy a energie? Všichni chtějí solární panely!

Solární panely

V dnešní době prudkého nárůstu cen a zdražování energií se snaží všichni šetřit a každý si vypomáhá, jak se dá. Platí to pro domácnosti stejně jako pro firmy. Ve všech oblastech přitom platí, že tou nejlepší cestou k úsporám v dané oblasti je soběstačnost. A platí to i pro energie a peníze, které za ně firmy, stejně jako my všichni, musíme vydávat.

Fotovoltaika jako hit poslední doby

Velkým hitem se stávají fotovoltaické panely, které si již mnohé české firmy instalují na střechy svých objektů. A neděje se tak na základě žádné legislativy nebo vidiny státní podpory. Firmy se k tomu ve velkém rozhodují na základě objektivních faktů.

Fotovoltaika v malém, tj. taková, která primárně vyrábí energii pro svého majitele, který jí i spotřebovává, by tak měla nahradit poměrně velké množství energie z velkých zdrojů. Té stále ubývá, resp. je hůře dostupná kvůli její rostoucí ceně.

Fotovoltaika

Foto: Pixabay

Obchody na čele

Energetická spotřeba mnoha větších obchodů tak bude již brzy plně pokryta právě z nově zabudovaných solárních panelů. Provozovatelům supermarketů přinesou nejen úlevu finanční, ale současně pro ně představují i ekologický zdroj energie. To je něco, co po nich jejich zákazníci ve velkém požadují. Není proto divu, že právě obchody nyní solárními panely vybavovány velice často a patří v tomto ohledu mezi firmami obecně k nejaktivnějším. Mezi nejaktivnější v tomto ohledu patří např. řetězec COOP, která fotovoltaiku využívá ve velkém již delší dobu.

Nejedná se samozřejmě nejen o obchody, ale obecně o všechny budovy s velkými střechami. Ty se jejich majitelé nyní snaží stále častěji využívat pro získávání energie ekologickou a levnější cestou. Současně se nezdá, že by mel tento trend v dohledné době skončit, právě naopak.

Zdroje informací: https://www.metro.cz/narizeni-nenarizeni-ceske-firmy-uz-montuji-na-strechy-solarni-panely-1k5-/domov.aspx?c=A220529_164131_metro-region_hyr

https://www.solarninovinky.cz/vice-nez-90-druzstevnich-prodejen-coop-vyrabi-solarni-energii-pro-vlastni-spotrebu/?pagedTop=8

Foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.