Europoslankyně Jermanová před sedmi let odmítala kumulaci funkcí. Nyní jí to nevadí

Jermanová

Konzistence názorů některých politiků je opravdu podivuhodná. V určitou dobu prohlásí něco a za nějaký čas pak to samé popřou a mají najednou jiný názor. Typickým příkladem může být nová europoslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová, která byla za hnutí ANO zvolena jako europoslankyně. Nezbude než gratulovat. V současné době je nicméně také zastupitelkou Benešova a usiluje o znovuzvolení do zastupitelstva Středočeského kraje. Ještě před sedmi lety nicméně hovořila o tom, že nechce sedět na dvou židlích.

Poměrně lukrativní židle se neodmítají

Podle Jermanové se tyto funkce zvládnou dají. Městské zastupitelstvo zasedá jednou za dva až tři měsíce. Jednání krajských zastupitelů také nejsou častá. Nová europoslankyně se navíc nikam nestěhuje, takže bude do Štrasburku a Bruselu vyrážet tehdy, když to bude zapotřebí. Co se týká krajské kandidátky, tak je Jermanová na šestém místě. Šanci na zvolení má tudíž vcelku solidní. Může tedy sedět na několika vcelku vlivných a lukrativních židlích.

Před sedmi roky na dvou židlích sedět nechtěla

Vzdala se konkrétně poslaneckého mandátu, jelikož zůstala hejtmankou Středočeského kraje. Tehdy hovořila o obrovské agendě a o tom, že nechce sedět na dvou židlích. Kraj pro ni byl prioritou, což bylo vzhledem k rozdělané práci vcelku pochopitelně. Za 7 let je tomu ale jinak, kumulovat funkce lze.

Asi jiné funkce

Je zvláštní, že některé funkce skloubit lze a jiné nikoli. Tak jako tak se mi vnouká myšlenka, že europoslanec toho asi tolik nedělá nebo že v zastupitelstvu či na krajském úřadě se toho také až tolik neřeší. Možná budu trochu jízlivý, ale sám si nedovedu představit, že bych seděl na tolika židlích a den má jednom 24 hodin. Chápu ale, že jsou mnohem chytřejší a výkonnější lidé než já.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.lidovky.cz/domov/pokorna-jermanova-oznamila-ze-se-vzdava-poslaneckeho-mandatu.A171031_134319_ln_domov_ele, https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2540107

Jaroslava Pokorná Jermanová: Náhledové foto autor David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:J_Jermanov%C3%A1_Praha_Rozhlas.JPG

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.