Komunistka Konečná: Vyslechli jsme si pláč Kavčích Hor a podle ODSáckých komentátorů snad nastává konec světa  

Kateřina konečná

Máme za sebou francouzské volby a komentáře různých politiků se jen hrnou. Velkou radost z výsledků voleb má Kateřina Konečná. Ta dokonce prohlásila na sociální síti X, že jsme si vyslechli pláč z Kavčích Hor směrem k výsledkům voleb ve Francii, kde podle redaktorů a ODSáckých komentátorů nastává vítězstvím levice snad konec světa. O konci světa se moc nehovořilo, nicméně nadšení z voleb skutečně u mnohých lidí nepanovalo, ač některé aspekty pozitivní jsou.

Komunistka logicky blahopřeje komunistům

Samozřejmě Konečná hrdě pogratulovala Komunistické straně Francie, která je součástí vítězné Nové národní fronty. Ta nějak by si zřejmě představovala i pozici své koalice Stačilo! u nás. Mně osobně se tak trochu ježí vlasy na hlavě, když si vzpomenu na svého dědečka, který neznal na komunisty hezké slovo. Nikdy jsem se mu nedivil, jelikož jsme všichni dobře poznali, co tady u nás komunisté všechno provedli. Divím se spíše Kateřině Konečné, že se k něčemu takovému může vůbec hlásit.

Francouzští vojáci na Ukrajinu nepůjdou

Francouzský prezident Macron o tomto tahu uvažoval, nicméně s těmito volebními výsledky už s tím tak nějak počítat nemůže. Ostatně podle Konečné bylo stejně 70 % Francouzů proti. Ona by nejspíše sama vyjednala mír. Bohužel o něm pouze neustále mluví, ale nějak se to nedaří zrealizovat.  

Ve zkostnatělé ČT by měli informovat o tom, proč Francouzi takto volili

Neměli by se podle Konečné věnovat tupému a povrchnímu nálepkování. Lidé by si pak za služby veřejnoprávní televize i připlatili. Následně už jmenovala výčet bodů Nové národní fronty ve Francii. Konkrétně jde o:

  • důchod v 60 letech,
  • minimální důchod na úrovni minimální mzdy,
  • minimální mzda 1.600 Eur čistého, cca 40.000 korun,
  • vyšší zdanění nejbohatších a velkých korporací,
  • zastropování cen základních potravin a vody,
  • rozvoj družstevnictví, zvýšení podílu zaměstnanců na řízení podniků,
  • omezení pracovních agentur,
  • 35 hodin trvající pracovní týden,
  • stop privatizování dalšího odvětví,
  • slevy na jízdném ve veřejné dopravě atd.

Krásné teze vítězné strany

I takto lze charakterizovat onen program, který Konečná v kostce sepsala. Otázkou zůstává, kde na to všechno Francie vezme peníze. To už tak nějak neuvedla. Ukončení privatizace je pro mě také trochu strašákem z minulosti. V mnohém vidím pouze sliby a nerealizovatelné záležitosti. Možná se ale mýlím a paní Konečná by mi třeba poradila…

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Kateřina Konečná: Náhledové foto Kateřina Konečná/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.