Epic Games propouští zaměstance: Kvůli finančním problémům bude přes 800 lidí bez práce

Společnost Epic Games, známá díky hře Fortnite a vývoji Unreal Enginu, se dostala do finančních potíží. Kvůli tomu se firma musí propustit až 870 zaměstnanců. Dále je plánu i prodej některých dceřiných společností.

Epic Games hledá úspory: Restrukturalizace a propouštění

Dlouho považovaná za jednoho z lídrů herního průmyslu, společnost Epic Games nyní čelí finančním problémům. Novinář Jason Schreier z agentury Bloomberg odhalil, že firma propustí až 870 zaměstnanců. To je zhruba 16 procent pracovní síly společnosti.

CEO Epic Games, Tim Sweeney, v interním prohlášení zaměstnancům uvedl, že společnost utrácela více, než dokázala vydělat. Sweeney tvrdí, že doufali v to, že se bez obejdou, ale nakonec to nebylo možné. Toto rozhodnutí přichází po několika letech rychlého růstu a úspěchu, který firma zažívala díky svému populárnímu titulu Fortnite.

Příčina finančních problémů

Hlavním důvodem, proč Epic Games nyní čelí finančním problémům, je program Fortnite Creator. Tento program umožňoval youtuberům získat 40% podíl z prodeje, což přilákalo mnoho tvůrců, kteří začali vytvářet obsah pro Fortnite. Tato iniciativa sice přinesla zvýšený tok peněz, ale stále nedokázala pokrýt náklady společnosti.

Tim Sweeney komentoval situaci slovy: „Úspěch ekosystému založeného na tvůrcích obsahu je obrovský, ale znamená to i velké strukturální změny naší ekonomiky.“

Co čeká firmu v budoucnosti?

I přes masivní propouštění a finanční problémy zůstává Fortnite důležitým pilířem Epic Games. Firma doufá, že nové sezóny a projekty, jako jsou Del Mar, Sparks a Juno, pomohou stabilizovat situaci. Tim Sweeney také ujistil zaměstnance, že další propouštění není plánováno.

Epic Games se navíc zbaví dvou dceřiných společností, Bandcamp a SuperAwesome, což by mělo také přispět k úspoře zdrojů.

Osud studia Mediatonic

Jedním z pozoruhodných aspektů této restrukturalizace je osud studia Mediatonic, tvůrců populární hry Fall Guys. I když se spekulovalo o úplném rozpuštění studia, zástupci Epic Games tuto informaci vyvrátili. Nicméně odešli někteří klíčoví zaměstnanci.

Na Twitteru se ozval i scenárista a game director Ed Fear, který pracoval jak v Mediatonic, tak v Epic Games. Napsal: „Bohužel, jsem jedním z těch, koho zasáhlo propouštění v Epic Games. Jsem zničen představou, že musím opustit tolik skvělých kolegů v Mediatonic.“

Zdroj info: Twitter, https://hrej.cz/article/utracime-vice-nez-vydelame-postezoval-si-sef-epic-games-spolecnost-propusti-stovky-zamestnancu, https://www.vortex.cz/epic-games-propousti-o-misto-prijde-pres-870-lidi/

Náhledové foto: Pixabay