Emoce u Andreje Babiše: Zřejmě ho potopili bankéři

Babiš

Veřejné projevy premiéra Babiše jsou v poslední době poměrně živelné. Emoce tryskají proudem a rozhodně je třeba hledat nějakou příčinu. Vždyť jen tak sám od sebe by Andrej Babiš takto vystupovat zřejmě nemusel. Možná za tím stojí klíčové svědectví proti premiérovi. Zlom v kauze Čapí hnízdo se s největší pravděpodobností blíží. Babiše mohou podle všeho potopit jeho vlastní bankéři.

Ti, kteří mu půjčili

Přesně tak. Jednalo se o bankéře HSBC. Právě oni disponovali finančními prostředky, jež si Andrej Babiš půjčil na samotný projekt jeho farmy. Policie by tak měla získat důkaz, jejž už nepůjde zpochybnit. Premiér na počátku totiž tvrdil, že se jednalo o farmu jeho dětí, nikoli jeho vlastní projekt. Tento klíčový důkaz ostatně požadoval už samotný Pavel Zeman, než zcela jistě dobrovolně rezignoval na funkci nejvyššího státního zástupce.

Bagatelizování při prvních výsleších

Jsou to zřejmě právě manažeři zmiňované banky, kteří v podstatě otočili. Při sjednávání úvěru údajně dostali od manažerů Agrofertu informace o tom, že za vším stojí právě Andrej Babiš. V prvotním šetření toto všechno popírali a situaci spíše bagatelizovali než cokoli jiného.

Premiér by musel převzít soudní moc

Zákulisní nátlak už by nemusel stačit. Tato forma je sice tradiční, nicméně ustát situaci bude velmi náročné. Optimální by pro premiéra bylo vyhrát volby a převzít moc. Jestli se to stane, si musíme počkat, nicméně pravděpodobnost klesá. Věří mu na drtivé vítězství už vcelku málo lidí. A státní zástupce Šaroch? Otázkou zůstává, zdali bude mít odvahu poslat Babiše k soudu ještě před letošním říjnem. Vypadá to spíše, že ne. Vždyť to by asi nebyl odvolán Zeman…

Zdroj info:
https://neovlivni.cz/zlom-v-capim-hnizde-babise-potopili-bankeri-hsbc/?fbclid=IwAR3EVMWQzy56CUrOTnsjfdgczGsJM4ZaZuNKDvD5FIyqHBzO-c8SeYttYvo

Premiér Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.